Instalace OpenOffice.org 3.1 na Acer Aspire One s Linpus Linux Lite

Linpus Linux Lite ve verzi ve které jej najdete na Acer Aspire One A110 (AA1) je ve verzi 2.3, která odpovídá době, kdy byl tento systém připravován. Samozřejmě verze je to použitelná, nicméně chybí je například možnost načítání dokumentů OpenXML z MS Office 2007 a je samozřejmě méně propracovaná oproti jejím novějším verzím. Zde přináším návod jak na AA1 nainstalovat aktuálně poslední verzi OpenOffice.org a to verzi 3.1.

Prvním krokem je odstranění oné starší verze OpenOffice.org, to provedete příkazem:

sudo yum remove openoffice\*

Nutno podotknout, že pro samotnou odinstalaci je myslím nutno být připojený k internetu, protože se z repositářů načítají přehledy souborů, které mají být odstraněny. Samotná instala již může být provedena offline.

Stáhněte si nyní prohlížečem poslední RPM balíček instalace OpenOffice.org pro Linux Jedná se např. o soubor: OOo_OOO310_m11_LinuxX86_install_cs_rpm.tar.gz. Po stažení přesuňte soubor do domovského adresáře a postupně proveďte tyto příkazy (pokud instalujete náhodou novější verzi nezapomeňte pozměnit název souboru 😉 ):

mkdir ooinstall
cd ooinstall
mv ~/OOo_OOO310_m11_LinuxX86_install_cs_rpm.tar.gz .
tar -xzvf OOo_OOO310_m11_LinuxX86_install_cs_rpm.tar.gz
sudo rpm -i RPMS/o*
sudo rpm -i RPMS/desktop-integration/openoffice.org3.1-redhat*

Tím je instalace provedena, nyní je již zapotřebí pouze změnit ikonky na ploše, i když s nastavením menu přes pravé tlačítko můžete OpenOffice.org spouštět i takto, zejména pokus OOo nepoužíváte tak často.

Ikonky nastavíte v souboru /home/user/.config/xfce4/desktop/group-app.xml, kde stačí upravit odkazy na .desktop soubory, které si OpenOffice.org vytvořil v adresáři: /sur/share/applications. V souboru /home/user/.config/xfce4/desktop/group-app.xml vlastně pouze stačí u řádků, kde je uveden soubor: openoffice.org1.9 toto upravit na: openoffice.org3-writer atd. pro ostatní součásti. Po restartu AA1 budete mít ikonky již aktualizované. Jsou sice v drobně nižším rozlišení než ty (podle mě ošklivé) originální, ale fungují! A to je myslím hlavní.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply