4World Whitenergy napěťový měnič AC/DC z 12V na 230V 150 W

Potřeboval jsem pro potřeby cesty na dovolenou mít možnost napájet můj netbook i v autě a protože baterie netbooku vydrží “pouhé” cca 2:40 řešením pro mě byl pouze napěťový měnič. Mojí volbou nakonec prošel měnič 4World Whitenergy, který zvládá zátěž až 150 W a je velmi malý a skladný. Své zkušenosti s ním popíšu.

Měnič jsem kupoval dosti narychlo před odjezdem, takže musím docela ocenit obchod Softcom, protože jsem si jej jeden den objednal v jejich e-Shop rozhraní a druhý den večer jsem si měnič už mohl jet vyzvednout do jejich prodejny v Ostravě. Takže na to jak jsem jej na poslední chvíli potřeboval jsem byl nadmíru spokojen.

Tento měnič je tedy velmi malý a skladný, takže pokud někdy potřebujete (téměř) jakýkoliv spotřebič napájet i v autě můžete mít tento měnič klidně i sebou v kapse nebo batohu. Jeho velikost jen nepatrnně přesahuje velikost běžného mobilního telefonu, velikostí odpovídá asi PDA přístrojům nebo některým komunikátorům. Obsahuje navíc kromě běžné zásuvky i USB port například pro nabijí MP3 přehrávače nebo jiného zařízení.

Výkonnostně jsem jej příliš nezatěžoval, protože jsem z něj napájel svůj netbook AA1, nicméně i tak zůstal vždy zcela chladný. Tím se dostávám k jediné drobné věci u tohoto měniče. Má totiž aktivní chlazení větráčkem. Obecně myslím máte na výběr zvolit větší měnič, který tuším má pasivní chlazení a nebo tento mini malý měnič, který má aktivní chlazení větráčkem. Jak jsem již napsal při napájení mého netbooku se měnič ani trochu nezahřál, a při jízdě na dálnici větráček není slyšet – přehluší jej hluk z jízdy.

Napěťový měnič 4World Whitenergy s výkonem až 150 W, který mění 12 V na 230 V mohu tedy doporučit s tím, že musíte počítat, že má aktivní chlazení. To je daň za to, že je tak malý a skladný.

V balení s měničem dostanete i pěkný obal z umělé látky se zipem, takže přenosnost měniče je pohodlná. Měnič samotný má chráněnou zdířku 230 V výstupu a diodu, která indikuje stav provozu měniče.

S cenou kolem 700 Kč je měnič myslím slušnou koupí a dobrým pomocníkem, pokud zrovna potřebujete v autě provozovat například notebook nebo i si nabít mobilní telefon a nemáte žádnou autonabíječku. Napěťový měnič je zde ideální alternativou.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply