Jak přidat smajlíky do Miranda IM

Jak jsem myslím již dal najevo jsem dnes již dlouholetým uživatelem programu pro “kecání” přes ICQ a Jabber a to programu Miranda IM. Jenže Miranda sama o sobě nemá smajlíky nastaveny ihned “z výroby” a je nutno je tam přidat. Sám jsem byl překvapen, že přidání smajlíků je překvapivě jednoduché a v tomto příspěvku přidání popíšu.

V podstatě vám stačí standardní verze Miranda IM, ideální je mít poslední verzi. Samotná “holá” Miranda toho sice mnoho neumí ale zase na druhou stranu je hardwarově velmi nenáročná, ale umožňuje rozšiřovat možnost pomocí pluginů. Tím se z ní stává program, který lze upravovat téměř do Alelujá.

Pro přidání smajlíků je zapotřebí de facto pouze jedno rozšíření. Tím asi nejznámějším a tím, které jsem použil i já je SmileyAdd. Já jsem přesněji použil aktuálně poslední verzi SmileyAdd Unicode 0.2.3.14, kterou ke stažení naleznete zde. Co je mi sympatické je, že pokud se vám se vším nechce již příliš zabývat v tomto balíčku SmileyAdd najdete jednak samotný plugin (rozšíření) pro Miranda IM, ale i základní balíčky smajlíků. Pro Miranda IM se totiž přidání smajlíků dělí na dvě části. První část je zprovoznění rozšíření, které se o zobrazování smajlíků stará a druhou částí jsou samotné smajlíky. Pozitivní na tom je to, že když se vám obrázky daných smajlíků nelíbí můžete si je snadno vyměnit za nějaké pro vaše oko pohlednější. Nicméně jak jsem již řekl, samotný plugin SmileyAdd již obsahuje hned několik sad smajlíků, takže pokud se vám nechce žádné další hledat můžete použít ty již připravené. Dostupní jsou v tomto rozšíření přitom smajlíci z ICQ, Skype, MSN a dalších, takže si můžete vybrat hned z několika vzhledů emotikonů 🙂  .

Abychom si ale mohli ze smajlíků vybírat musíme je nejdřív nakopírovat do adresáře “Smileys” uvnitř adresáře, kde máme nainstalován program Miranda IM (většinou je cesta: C:\Program Files\Miranda IM\). Následně stačí při vypnutém programu Miranda do adrešáře “Plugins” zkopírovat samotný plugin SmileyAddd (soubor má název: “smileyaddw.dll”). Po startu Miranda IM se kupodivu již automaticky spustí a pokud nejste nenakopírovali originální smajlíky většinou “vyhodí” chybovou hlášku. Já například zkusil balíček smajlíků s názvem Tango Big, který najdete zde.

Samotný plugin SmileyAdd podporuje balíčky smajlíků s příponami *.msl, *.asl a *.xep. U Tango Big jsou v adresáři jednak obrázky, ale i soubory *.msl. Takže, když si otevřete Miranda IM a otevřete Options a v sekci Customize -> Smileys kliknete nahoře na tři tečky (…) a musíte načíct daný *.msl soubor. Následně když po kliknutí na tlačítko Preview uvidíte přehled všech smajlíků vše funguje jak má.

Aby se ale smajlíci a možnost jejich zobrazování ukázala i v chatovacím okénku je zapotřebí sejít v nastavovacím dialogovém okně trochu níže a zatrhnout v sekci “Input Area” položku “Enable Smileys”. To způsobí, že jsou smajlíci zapnutí a tím vše funguje.

Sám jsem byl poněkud překvapen, že zprovoznění smajlíků byl takto jednoduché. Kdysi jsem se o to u Miranda IM pokoušel a vím, že mi to zabralo dost času vyhledávání a nakonec se mi do toho nechtělo. Ještě bych se rád někdy podíval i na možnost nainstalování kontroly pravopisu do Mirandy, ale tuším, že pro tuto “fajnovůstku” je zapotřebí zprovoznit v Mirandě poněkud jiné prostředí pro posílání zpráv a nějak se mi alespoň prozatím to výchozí, implicitní nechce měnit.

Pokud tedy používáte program Miranda, tak přeji mnoho úspěšných hovorů s použitím smajlíků.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: ,

Leave a Reply