Jak nastavit Skype 4.0 po prvním spuštění jako jeho starší verze

I když jsem dosti staromilec, a spíše se soustředím na starší – a vyzkoušené verze software a počítačových programů obecně, z nějakého důvodu mě zlákala nová verze Skype a to jeho 4.0. Prostě jsem si ji jednou na zkoušku nainstaloval a nyní se již nějak ne a ne vrátit k té starší. Zde tedy uvádím jak si novou verzi nastavit aby co nejvíce připomínala ty starší verze. Kdo 4.0 máte, víte že se vzhled kapku změnil.

Ještě jsem chtěl říci, že přes toutu 4.0 verzí jsem krátce měl verzi 3.8 a před ní jsem tvrdošijně používal stále verzi 2.5 a dle mého nebyla nijak extrémě špatná. Vývojáři Skype tedy trvdí, že zejména u 4.0, ale obecně s každou novou verzí se zlepšuje kvalita hovoru, ale i mě se nyní s verzí 4.0 podařilo “vést” hovor, kdy nám spojení vypadávalo… takže pokud není připojení k internetu 100 % tak vám asi ani poslední verze Skype nepomůže… No, jinak kdo by si chtěl náhodou vyzkoušet nebo nainstalovat staší verze Skype, tak je najdete na webových stránkách projektu Oldversion.

Zpět ale k programu Skype 4.0 a jeho nastavení, aby vypadal a fungoval více jako jeho starší verze. Hold jsem si na to zvyknul a nemám rád, když mi někdo mění mé zvyky 🙂 .

Uvítací obrazovka

Nejdříve uvítací obrazovka. Ale té se zbavíte poměrně jednoduše, tím, že odtrhnete vlevo dole zmínku, že ji chcete zobrazovat při startu. Tím budiž tento “problém” vyřešen.

Okno kontaktů a chatu

Nová verze Skype se zobrazuje v jednom velkém, no nazvěme to třeba kontejneru a není to již dle mého soudu tak šikovné, jak to bylo například v “mé” oblíbené verzi Skype 2.5.

Když tedy chcete přednastavené zorbazení, které spojuje kontakty a chatovací okno vypnout zvolne v menu Skype: Zobrazit -> Usporné zobrazení. Po aktivaci tohoto úsporného zobrazení se okno s kontakty a chatovací okno a nebo okno pro volání oddělí.

Nevím jak pro ostatní, ale pro mě se jedná o mnohem přívěttivější verzi, protože když si chci pouze zobrazit okno Skype a žádnou další “akci” neprovádět okno je poměrně úzké a zabírá pouze část obrazovky. Ano, jízlivý jazyk by řekl, že mě s mým 22 palcovým monitorem by to mohl být jedno, ale prostě není 😀 .


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply