Cute Partition Manager a pokus o tvorbu oddílů pevného disku

Potřeboval jsem rozdělit disk na dva oddíly, a tak jsem se rozhodl, že to místo obvyklého postupu zkusím nějakým trochu novým programem. Do oka mi přitom padl se zajímavým název program Cute Partition Manager. Zde jsou mé zkušenosti.

Abych na začátek předeslal používám tedy svůj notebook HP nx7400 a na něm jsem tedy bez problémů zprovoznil již zmiňovaný program Cute Partition Manager. Neinstaluje se, pouze jej spustíte a máte vlastně na volbu pouze tři možnosti. Program si vytváří obraz disku z něhož jej po restartu počítače spustíte. Na volbu máte vytvoření obrazu na (či pro disketu) a nebo přímo vypálení ve vypalovačce a nebo vytvoření ISO obrazu CD disku.

Ponejprve jsem zvolil cestu vytvoření ISO obrazu a jeho následného vypálení. Bylo mi trochu divné, že ISO obraz má pouhé 2 MB, ale řekl jsem si “co už”. Rovnou jsem poté zrestartoval notebook a kupodivu něco naběhlo… a to čistá černá obrazovka a dále nic… Po restartu do Windows jsem zjistil, že daný disk nejspíše opravdu bootovací je, ale jinak je prázdný. Takže “cesta” přes vytvoření ISO obrazu v mém případně nějak nezabrala.

Protože disketovou mechaniku již v netbooku nemám, tak jako další možnost mi zbývá již jen přímé vypálení z Cute Partition Manager na CD-RW disk. I když program vypadá velmi jednoduše a neinstaluje se, opravdu začal s CD-RW diskem pracovat a něco na něj opravdu vypalovat. Po chvíli vše dle programu se podařilo a jal jsem se tedy restarovat počítač.

Bohužel tedy pro mne a nebo další potenciální uživatele tohoto manažeru pro práci s oddíly pevného disku (partitiony harddisku***scs) i po restartu na druhý pokus vytvořeného CD disku se nic nespustilo. DVD mechanika sice něco z CD disku načítala – hučela – ale po chvíli se ni nestalo a na obrazovce na mě pouze “nudně” blikal kurzor a nic dalšího se nedělo…

Rozhodněte tedy sami, zda jsem tak nepoučený uživatel, že se mi nepodařilo vytvořit bootovací CD médium, z kterého by bylo možno tento Partition Manager spustit a nebo je tento program prozatím ještě v nepoužitelné vývojové fázi a na jeho použitelnější verzi si ještě budeme muset počkat 🙁 .

Po kontrole jsem zjistil, že i druhým způsobem vypálené CD bylo prostě prázdní… Otázka na konec: Kde tedy udělali soudruzi s NDR chybu? Snad nám (mi) někdy odpoví…


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: ,

Leave a Reply