S notebookem v posteli

Původně jsem tento článek chtěl napsat na svém notebooku, ale s tím jak jsem si koupil netbook se stalo, že tento článek píši na svém netbooku AA1. Článek ale bude o používání, jestli se to tak dá nazvat, notebooku v posteli, jako možnosti, která samozřejmě možná je, ale při kapánek dlouhodobější práci se ukazuje jako trochu nepraktická, či až nepříjemná.

Mám svůj notebook HP nx7400. Ten má slušný výkon, i výdrž na baterii je slušná. Také to nebyl nejlevnější notebook. Co tomuto notebooku někdy někým (né až tak mnoho mnou) bývá vytýkáno je ergonomie. Notebook má takový řekněme strohý business design, strohé “ostré” rohy. Vše to vypadá (dle mého) dosti elegantně a dobře se s tím “frajeří”, ale problém vznikne pokud s takovýmto notebookem chcete pracovat v posteli.

Odhlédněme od faktu, že pracovat s notebookem v posteli není až tak úplně zcela běžná věc – i když mnoho lidí to jistě dělá. Postel je prostě nábytek určený k lenošení a spaní a nikoliv k práci. Myslím tím samozřejmě stav, kdy notebook aktivně používáte a píšete na klávesnici a ne jen máte puštěnou hudbu, nebo si jen tak hrajete nějakou hru (jako například tetris).

Nevím jak je tomu u “ergonomických” notebooků, nicméně u mého HP nx 7400 se po cca 1 hodině či více hodinách dostahují určité problémy. Jednak notebook sice váží “pouhých” 2,5 kg, ale po této době se i tato váha “pronese”. Další problém dělají ostré hrany přední části notebooku. Normálně při práci na stole s tímto není problém, nicméně v posteli vás poněkud ostrá hrana může za nějaký ten čas (2 hodiny a víceú hold začít tlačit. Podpořeno to je částečně i tím, že pokud například brouzdáte na internetu nejčastěji pužíváte touchpad a ten je samozřejmě opět na okraji – takže se dlaní ruky, kterou pracujete s touchpadem nejčastěji opíráte o okraj. Ono se zdánlivě nic neděje, ale cca po těch 2 hodinách to začne být nepříjemné. Není to tedy zcela vhodné řešení na dlouhodobější práci v nepřirozené poloze v posteli… A to ty obrázky s těmi sličnými slečnami jak něco datlují na notebooku vypadají tak lákavě a “sexy” 🙂 . Nicméně na druhou stranu tyto ostřejší hrany způsobují, že se tento notebook dobře drží. Takže vše má dvě strany mince. Takí si dejme ruku na srdce, kde pracujeme s notebookem častěji? v posteli nebo u stolu 🙂 .

Touto kritikou jsem ale nechtěl říci, že jsem s HP notebookem nespokojen. Myslím, že obdobný problém může nastat i při použití notebooku jiné řady HP, ba i jiné značky. Prostě ono v reklamně vypadá vše skvěle, ale praxe je mnohdy kapánek odlišná.

Na konec nutno říct, že HP není vůbec špatný, ač jsem mohl vzbudit tento dojem, ale pouze není dělaný (jestli vůbec nějaký NB je) na intenzivnější práci v posteli. To spíš je na práci v posteli vhodný netbook, nemyslíte?


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply