Zkušenosti a nastavení KeepStatus a Miranda IM a znovupřipojování k ICQ

Jak jsem již psal nadchl jsem se pro rozšíření či doplněk pro alternativní ICQ klient Miranda IM a to rozšíření KeepStatus. Toto rozšíření řeší pokud se z nějakého důvodu odpojíte od sítě a chcete být znovu připojeni. Abyste to nemuseli dělat manuálně rozšíření KeepStatus vás samo – dle uričtého nastavení – automaticky znovupřipojí k ICQ ale i například Jabber síti.

Nejdříve jsem měl i s normálním nastavením tohoto rozšíření výborné výsledky. Byl jsem celý den připojený k internetu přes svůj WiFi router a protože s nastaveným nízkým výkonem občas mám slabý a nebo jinými WiFi sítěmi rušený signál, občas mi připojení k internetu vypadávalo. Tím občas myslím, tak 5-6x v hodině. Což bylo nějak jako silný zátěžový test rozšíření KeepStatus. Nebudu chodit kolem horké kaše: KeepStatus obstál, naopak drobný problém nastal s ICQ sítí, protože ta má očividně nějaké mechanizmy, které ji chrání proti přetěžování sítě, a právě na tyto mechanizmy jsme drobně narazil. Se znovu připojováním k síti Jabber problémy nebyly, ale u ICQ mi v podvečer síť jaksi “zakázala” se znovu připojit a řekla mi ať 10-20 minut počkám a poté až znovupřipojení znovu zkusím.

Prostě jsem se asi příliš často znovupřipojoval a to v krátkých časových intervalech mezi sebou. Celé to asi vzniklo tím, že jsem měl nastavený KeepStatus tak, že znovupřipojoval po každých 10 sekundách, což je sice skvělé pokud chcete být neustále online, ale očividně se to příliš nelíbí ICQ síti. Byl jsem tedy nakonec opravdu nucen se celých 30 minut obejít bez ICQ. Po té době mě již jejich server znovu dovolil se připojit a já tedy nastavil KeepStatus tak, že kontroluje připojejí a znovupřipojuje se v intervalech 60 sekund (tedy co jednu minutu). Řekl jsem si, že být nepřipojen 1 minutu není zase tak moc a “nedráždí” se tím ICQ server, který jak mi ukázal poté příliš časté připojování trestá.

Další drobnost je ta, že pokud nejste připojeni k internetu a KeepStatus se snaží připojit k ICQ, Miranda IM vyhodí chybovou hlášku o tom, že ICQ servery nejsou dostupné atd. No a když se KeepStatus pokouší připojit k ICQ síti vícekrát, těchto hlášek je tam více… což místo zjednodušení naopak přináší zase komplikace, že ano. Řešením je tedy říci rozšíření KeepStatus aby kontrolovalo zda je počítač připojen k internetu – jedná se o sekci “Dial-Up” – nenechte se zmást, nejedná se jen o nastavení pro vytáčené připojení k internetu. Zaškrtněte volbu “Don’t reconnect if no internet connection seems avaible”, což znamená, že se nebude pokoušet k ICQ připojit, pokud se mu bude zdát, že internet nefunguje. Dále je dobré si zaškrtnou volbu “Continuously check for internet connection”, neboli pravidelně kontroluj připojení k internetu a dále zaškrtnětě volbu “Do so by pinging host”, což znamená dělej tak “pingováním” na počítač… a do okénka napiště třeba: seznam.cz (bez WWW.). Omlouvám se všem, kteří vládnout Američtinou, ale pro nás ostatní, jsem to zde zmínil 🙂 . Toto nastavení téměř zcela eliminuje chybové hlášky Miranda IM při pokusu KeepStatus o znovupřipojení, i když internet nefunguje.

Jinak jsem s tímto rozšířením nadmíru spokojený a s mým internetovým připojením, které “rádo” čas od času vypadne to je značná úspora neustálého manuálního znovupřipojování se k ICQ i Jabber účtu.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

One Response to “Zkušenosti a nastavení KeepStatus a Miranda IM a znovupřipojování k ICQ”

  1. RAGUS Says:

    Mám ještě jedno oblíbené řešení dočasného odmítnutí ICQ serverem. Stačí v “Network->ICQ” (nebo jak máte pojmenovaný ICQ protokol) vypnout dole zobrazování veškerých chybových hlášení připojení(Show connection error messages) a potom mít v menu “Status->Status messages” zaškrtnuto políčko “Do not pop up dialog asking for new messages”(pokud ještě nemáte). ICQ se sice nepřihlásí hned po obnovení připojení, ale ostatní protokoly na něj nemusí čekat a chybové hlášky neotravujou při psaní. A ICQ.dll se zvládne s cca pětiminutovým spožděním přihlásit taky 🙂

Leave a Reply