KeepStatus rozšíření pro Miranda IM, automatické znovupřipojení k ICQ či Jabber

Téměř od chvíle, kdy jsem poprvné začal používat ICQ jsem si také oblíbil komunikační klient Miranda IM. zejména pro svou jednoduchost a nenáročnost na systémové prostředky a výkon počítače. Lidově “žere” málo z výkonu počítače. Pro svou jednoduchost ale někdy vykazoval či vykazuje jisté neduhy. Jedním z nich (alespoň u mne) byl problém při krátkodobém výpadku připojení k internetu. Nyní jsem ale našel řešení.

Při výpadku se totiž mé přihlášení k síti ICQ (a nebo Jabber, který používám) přerušilo a musel jsem vždy manuálně otevřít okno Mirandy a znovu zadat přihlášení k ICQ a následně i k Jabber účtu. Jelikož mám doma Wi-Fi připojení, tak drobné krátkodobé výpadky se čas od času stanou, navíc mám nově doma i WiFi router, takže mám občas malý problémek i u něj – mám jej totiž nastaven na nejnižší výkon a občas mě ruší další bezdrátové sítě, které zde u nás jsou.

Zpět ale k výbornému rozšíření KeepStatus, které dokáže program Miranda IM “naučit” to, že ten se automaticky při odpojení od ICQ (či Jabber) účtu k nim opět sám připojí, aniž musíte tento úkon provádět vy manuálně. Řešení prostě snadné, krásné a téměř ideální.

KeepStatus má obecné, ale i rozšířené nastavování. Obecně si volíte, zda má kontrolovat stav připojení k účtu a dále časový interval, ve které se má toto kontrolovat a znovu připojovat. Zajímavá je také funkce, že rozšíření se nepokouší znovupřipojovat k ICQ (jabberu), pokud zjistí, že připojení k internetu nefunguje. To může zjišťovat nějakým záhadným způsobem a nebo Pingováním na určitou WWW stránku (např.: seznam.cz). V pokročilých nastaveních lze poté nastavit po kolika neúspěšných PING příkazech na danou stránku má KeepStatus mít za to, že připojení k internetu nefunguje. Ono totiž daná stránka seznam.cz nemusí být přístupná a přitom internetu může fungovat. U Pingu se občas stane, že jeden, dva pingy nejdou a u třetího vše proběhne normálně.

V pokročilých nastaveních je i volba “Reconnect on APM Resume”, což pokud dobře rozumím znamená, že pokud probudíte počítač z úsporného režimu tak se rozšíření KeepStatus pokusí obnovit připojení i sítím.

Na konec ještě musím říci, že u rozšíření KeepStatus je možno i nastavit, u kterých sítí (ICQ, Jabber atd.) má připojení kontrolovat a udržovat. Pokud tuto funkci tedy chcete pouze u některé (některých) sítí, je možno toto nastavit pouze u nich.

KeepStatus stahujte ZDE.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

Leave a Reply