Rozšíření pro Miranda IM, aneb proč je lepší než originální ICQ klient

Pro komunikaci pomocí rychlých textových zpráv (instatních zpráv) použít dvě sítě: ICQ a Jabber. Nejdříve jsem je používal velmi málo, ale poté co mám i doma pevné připojení k internetu jsem je začal využívat více. A protože jako spořivý člověk jsem chtěl zatěžovat svůj počítač co nejméně a šetřit si výpočetní výkon na důležitější věci rozhodl jsem se pro komunikační program Miranda IM, který navíc jako bonbónek dokáže komunikovat snad ve všech sítích pro výměnu rychlých textových zpráv.

Ale ani Miranda IM není neomylná a bez chyb. Nutno říci, že je stále ještě v předprodukční verzi, a nedosáhla tedy dosud verze 1 celá. Nicméně na její funkčnosti to poznat podle mého názoru není.

Proč je ale právě Miranda Im zajímavá, nebo zajímavější, než jiné programy? Jsou to právě rozšíření a možnosti, které s tímto komunikačním programem přinášejí. Samotná Miranda IM je značně odlehčený klient, kteří zatěžuje výkon počítače minimálně. Ale pokud chcete s použitím rozličných doplňků a rozšíření dokážete Miranda naučit téměř psí kusy. Vím, že dokáže ukzovat aktuální počasí, programy televize, lze do ní nainstalovat kontrolu pravopisu, různé verze a druhy smajlíků, odesílání SMS zpráv zdarma a nebo i placených, šifrování textových zpráv, rozličné nastavení chování programu dle vašich přání… a mnohé další.

Originální ICQ klient asi zase “vede” co se týče nových her, ale jinak se jedná o dosti těžkopádný program. Asi si to uvědomili i samotní jeho tvůrci a proto asi přišli i s jeho Lite (odlehčenou) verzí, která ale zase všechny přednosti, která má plná verze oproti Mirandě ztratila.

Mirana IM je tedy ideální tím, že v základní verzi je nenáročná na výkon počítače, ale pokud chcete a máte zájem můžete si s ní “hrát” a pomocí rozšíření ji naučit téměř čemukoliv.

Pokud vládnete americkému jazyku (ehm správně anglickému, že 🙂 ), tak na této stránce http://addons.miranda-im.org/index.php?action=display&id=1 naleznete snad kompletní přehled všech rozličných rozšířeních pro Miranda IM.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , ,

One Response to “Rozšíření pro Miranda IM, aneb proč je lepší než originální ICQ klient”

  1. seeker Says:

    Používám Pidgina. Originál ICQ klienta jsem neviděl už hodně dlouho a vubec mi nechybí…
    🙂

Leave a Reply