Dell Vostro A860, zajímavý i trochu drahý notebook

Musím říci, že notebook Dell Vostro A860 mě zaujal jako takový zajímavý počin, ne, že by byl extrémně levný, ani extrémně dobře vybavený, ale pro svoji zvláštní kombinaci výbavy, ceny, ale i vlastností, které ne vždy u dnešních notebooku najdete. I když totiž přináší jistá pozitiva, která u jiných notebooků nenajdete skýtá také hodně zajímavě špatně postavené vlastnosti, které jako by ukazovaly na chybně postavený marketing u tohoto výrobku.

Předně co je u tohoto notebooku zajímavé je jistě matný display, který se zase tak často nevidí. Já sám vlastní notebook HP nx7400 s lesklým displayem a i když tedy má nejspíše jasnější barvy – zejména oproti starším typům matných displayů – na slunci či za běžného dne venku se s ním nedá témě pracovat. A to pouze skrze display. Proto u notebooku Dell Vostro matný display určitě oceňuji.

Co je ale naopak do očí bijící jako obrovská nevýhoda je u tohoto notebooku přítomnost pouhopouhých dvou USB portů. To můj HP nx7400 má USBčka tři a i tak jsem si myslel, že by měly být čtyři. I můj netbook Acer Aspire One 110 má 3x USB. Prostě se u Dellů asi šetřilo, kde se dalo… Grafická karta je taktéž integrovaná a navíc dnes již kapánek vyšlá z módy a to Intel GMA X3100. Sice 90 % uživatelů bude stačit, ale proč si kupovat dnes notebook se starší grafickou kartou, navíc když je integrovaná, která má obecně sice nižší spotřebu, ale také nižší výkon. A s každým novým modelem i u integrovaných karet výkon narůstá při stále přijatelné spotřebě.

A jaké jsou vlastně parametry tohoto notebooku?:

LCD: matné, 1366×768
Procesor: Intel Core 2 Duo T5670 (1,8 GHz, 2MB L2, TDP 35 W)
Grafika: Intel GMA X3100, sdílená, až 358 MB
Pevný disk: Seagate Momentus, 250 GB, 5400 ot./m, 8 MB
Čtečka paměťových karet: SD, MMC
WiFi: 802.11b/g, Bluetooth
LAN: 100 MBit/s
Slot PCMCIA
Váha: 2,54 Kg
Cena: 23 192 i s DPH

Naopak zajímavější je tříletá záruka a oprava do druhého dne, ale dle informací je tento notebook zacílen na podnikovou sféru, takže proto jsou použity i Windows Vista Business. Zajímavá je naopak baterie, která má 48 Wh – což není zase tak moc – ale notebook na ni dokáže běžet kolem slušných čtyřech hodin, což se dnes zase tak běžně nevidí.

Další do očí bijící věcí, je existence pouze jednoho mono reproduktoru – hmm, firmy asi nic jako stereo nepotřebují… Naopak je notebook osazen 2 GB RAM paměti, kterou lze rozšířit na 4 GB. To by ale v dnešních dnech myslím měl být standard.

Když se tedy na tento notebook podíváte jistě budete souhlasit, že se jedná o málo muziky za hodně peněz. Kromě dlouhé výdrže běhu na baterii, matného displaye a nejvyšších Vist nenabízí nic moc. Na dnešní dobu poměrně malý pevný disk, absence WiFi v módu Draft N, nemá gigabitové LAN připojení. Kolem a kolem, se domnívám, že se jedná o docela nevýhodnou koupi i pro firmy… Ale kdo chce kam… nechejme ho 😉 .


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , , , ,

Leave a Reply