Jak jsem si koupil 22″ palcové LCD značky LG

Před vánocemi jsem pracoval dost hodně na své absolventské práci do školy a potřeboval jsem to opravdu nutně dokončit. Jak se lidově říká “seděl” jsem u PC hodně hodin denně a oči dostávaly “zabrat”. Stejně jsem si nové větší LCD chtěl koupit i na práci, tak jsem se rozhodl, že ho koupit ještě před vánocemi, tak aby ho využil právě na dokončení práce. Přece jenom možnosti si zobrazit dvě A4 vedle sebe na širokoúhlém LCD je dobrá věc.

Příliš jsem tedy nehledal nejlevnější cenu, i když jsem využil poměrně levný obchod s počítači atd. Alfacomp.cz (má tři kamenné obchody i eShop; kdo je z Ostravy jistě jej zná 😉 ). Respektive jsem nízkou cenu hledal, ale takto na rychlo před vánoci již málo kde měli něco pořádného na výběr. A jeden levný model od firmy LG jsem nemohl tak rychle sehnat – 14 dnů ve kterých mi ho slibovali dovést se mi čekat nechtělo.

Další věc je, že jsem toto 22″ LCD kupoval jako externí monitor ke svému notebooku, takže jsem vážně uvažoval jak to bude s reproduktory. Rozhodl jsem se nakonec pro LCD s integrovanými reproduktory, abych případně nemusel kupovat externí a nezavazely mi na stole. Výběr tedy padl na LCD firmy LG W2242SM.

S monitorem jsem prozatím za těch cca 2 měsíce používání spokojen. Je lehký (cca 4,8 kg) má dobré nastavení jasu, kontrastu i jednotlivých barev RGB. Co je dosti slabší jsou reproduktory. Nakonec tedy používám integrované v notebooku.

Před vánocemi jsem za tento monitor (LG W2242SM) zaplatil cca 4500 kč. Co mi přijde dosti srandovní, že dnes se již neprodává. Koupit lze již pouze model bez reproduktorů LG W2242S-PF. Opravdu mě fascinuje, jak dnešní výrobci jsou schopni nějaký model vyrábět 1/2 roku, naskladnit určitý počet kusů a šup hned přejdou na model kapánek jiný. Než si uživatelé a vlastníci těchto monitorů stačí vyměnit zkušenosti jaký výrobek vlastně je již na trhu není a jsou tam už jen výrobky jiné. Hold je dnes vše nějak příliš rychlé a tak monitory a vlastně i notebooky kupujeme myslím tak trochu “na slepo”.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply