Nefungující reproduktor nebo zvuk u Acer Aspire One ZG5 110, AA1

Po jednom z prvních spuštění AA1čky (rozumějte Acer Aspire One, recenze zde) jsem zjistil pro mne nepříjemnou skutečnost. Tuším, že levý reproduktor nehrál a to ani při použití sluchátek. Zkoušel jsem nějaký MP3 soubor, zkoušel jsem nějaké video, zkoušel jsem i restart a stále to zlobilo. No, reklamovat se mi ho nechtělo, když jsem ten svůj AAO měl doma snad jen den. Tu jsem ale čistou náhodou přišel na řešení tohoto problému.

Měl jsem spuštěný originální přehrávač hudby Media Master a na chvíli jsem zcela vypnul zvuk. Za chvíli jsem ho znovu zapnul a ejhle – už fungovaly oba reproduktory.

Na internetu jsem posléze také četl řešení tohoto problému kdy stačí spustit Ovládání hlasitosti – levým tlačítkem kliknete na reproduktor v systémové liště a zvuk nejdříve úplně vypnete a ihned zase zapnete. Vlastně se jedná o stejnou procedůru, jako jsem udělal já, akorát mě se “povedla” náhodou v přehrávači audio souborů Media Master.

Chybička je tedy nejspíše někde v operačním systému Linpus a stačí udělat tento jednoduchý “trik” – zvuk nejdříve zcela vypnout a poté opět zapnout a od té chvíle už vše funguje výborně tak jak má. Hold chybička se vloudí 🙂 .


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply