Proč je dobré vlastnit dosti rozšířený netbook

Obecně v obchodu platí premisa, že čím je výrobků, odběratelů více tím klesají náklady na jeden výrobek službu. V této logice se samozřejmě výrobcům atd. vyplatí vyrábět v co největších sériích. Snižují tak své náklady a naopak jejich zisk roste. Na tom nic není a je to fajn. Další věc je, že i pro mě jako zákazníka je dobré vlastnit (využívat) službu, která se rozšířená. V mém případě si koupit netbook, který vlastní dost dalších lidí.

Říkáte si proč se mi vyplatí aby více lidí mělo stejný výrobek? V jednoduchém přehledu si dovolím shrnout některé výhody:

  • je-li uživatelů / vlastníků dostatek je dobře zajištěn i servis
  • pro větší množství majitelů např.netbooku se dovozcům vyplatí dovážet náhradní baterie
  • existují i alternativní výrobci příslušenství
  • s tím, jak je majitelů netbooku více, je i více firem, které nabízejí např. baterie a s větší nabídkou a možností kde baterii koupit klesá ruku v ruce i její cena pro mě, jako zákazníka
  • existuje větší komunita majitelů, při problémech je více lidí, kteří vám jsou ochotni nebo schopni poradit

Já sám jsem si zakoupil, jak jsem již psal, verzi Acer Aspire One ZG5 110 s operačním systémem Linpus (jedná se o linux) takže jsem se zajímal ještě před koupí o to, jestli najdu na internetu návody a rady jak s tímto systémem pracovat. Jak v něm instalovat nebo odinstalovávat programy atd. Protože se u Acer Aspire One jedná o nejrozšířenější stroj mezi všemi netbooky komunita uživatelů je velká a mnoho problémů je tedy již popsáno, ale hlavně i vyřešeno.

V případě dodatečného koupení baterie s větší kapacitou se poté mohu těšit na to, že jejich ceny jsou docela příznivé. Cca za 2000 Kč si lze koupit 6 článkovou baterku. Co je zajímavé je, že za těch cca 2000 Kč je k mání baterie s kapacitou 7800 mAh, dostupné jsou ale i baterie (za nižší cenu) s kapacitami 4400 mAh, 5200 mAh nebo nějak 6600 mAh. Zajímavé pro mě je to, že existuje tolik různých variant. Cenově se od sebe odližují poměrně málo, od té nejlevnější nějak za 1500 Kč až po 1700 či 1800 Kč za tu 6600 mAh.

Co se týče komunity asi největší, která se zabývá AA1 je WWW stránka www.AspireOneUser.com s diskuzním fórem. Vše je ale v angličtině. Já ale budu na tomto svém blogu zajímavé nastavení a řešení pro AA1 uveřejňovat, jak jsem již zmínil.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply