Acer Aspire One A110 s Windows XP zajímavě zlevnil

Před nějakou dobou jsem si koupil Acer Aspire One A110 (ZG5) ve verzi s Linuxem. Za cenu cca 5900 Kč jsem dostal tento dle mého dobrý notebook. Uvažoval jsem jestli může jít cena ještě níže, ale řekl jsem si, že je již dosti nízko a levnější to již snad ani nemůže být. Mýlil jsem se.

Nyní jsem čirou náhodou zabrouzdal na www stránky eshopu Softcom a co nevidím. Acer Aspire One A110 s Windows XP, další přídavnou 8 GB SD kartou zdarma a navíc v modré barvě za cenu ještě nižší, než jsem já koupil svou verzi s Linpus Linux Lite – a to za 5490 Kč (cena je i s DPH). Jsem docela perplex. S Linuxovou verzí jsem sice 100 % spokojen a neměnil bych, ale je pravda, že mít možnosti tam mít – a ještě za nižší cenu – Windows XP je lákavá.

Sranda je, že verze s Linuxem jsou nyní – aspoň u Softcomu dražší, než ty s Windows XP. Opravdu nevím jak se tyto ceny vytváří, nicméně verze s Windowsem je za tuto cenu více než lákavá.

Na druhou stranu, mě se u Linuxové verze líbí hlavně 20 sekundová rychlost náběhu systému, což myslím u Windows verze nehrozí. A přejít z Windows verze ne Linuxovou sice není problém, ale musíte si někde z internetu stáhnout kopii Recovery DVD a na disk si !obnovit”, ale vlastně nainstalovat Linpus Linux Lite (je to odlišná verze, než kterou si můžete stáhnout z oficiálních stránek Linpus).

Před jakýmkoliv hraním s operačním systémem ale včere doporučuji si vytvořit zálohu stávajícího systému, jak to já například doporučuji s programem CloneZilla v “návodu”, který naleznete zde.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply