S netbookem Aspire One v obchodě a na internetu

Tak jsem vytvořil své “poprvé” a vypravil jsem se spolu se svým zakoupeným netbookem – mám Acer Aspire One ZG5 série 110 s linuxem (neboli ve zkratce AAO nebo AA1) – do jedné dosud nejmenované prodejny knih v Ostravě, kde je možno se připojit i na internet prostřednictvím jejich wifi sítě. De facto se jedná o prodejnu knih spolu s kavárnou, to protože dané připojení k internetu je vlastně jen doplňkem k tomu, když si dáte nějaké to kafe nebo čaj.

Dojem č. 1. S mými prsty se mi na AAO píše dobře a rychlost psaní o mnoho nezaostává za psaním na běžné klávesnici. Klávesnice AA1 má sice poněkud menší zdvih, takže jakoby stačí i lehčeji zavadit o klávesu a znak se napíše, ale i tak je psaní dostatečně pohodlné i rychlé. Přiznám se že píši cca 8 prsty najednou, takže jsem i spokojen 🙂

Dojem č. 2. Internet je přes wifi v daném obchodě dostatečně rychlý. Dle serveru DSL.cz dosahuje nějakých 1,5 Mb/s, což na 99% běžného surfování plně dostačuje.

Dojem č. 3. Baterie dle toho co jsem již měřil vydrží cca 2:30 minut a to sedí i s tím, co o výdrži říkají další majitelné tohoto netbooku. S větší 6 článkovou baterií nebo baterií, která se dá v ČR koupit – má cca 7800 mAh by se výdrž měla vyšplhat někam až k 7 hodinám, při střízlivějších odhadech někde kolim 6 hodin. Což je již myslím více než slušná výdrž, ne 😉

Dojem č. 4 Velikost displaye při mých očích, které sice nepotřebují brýle, ale přecejenom už jsou kapánek častou a někdy i docela vyčerpávající prací s počítačemi drobně unaveny, je dostatečná. Daných 1024 pixelů stačí jedině by snad display mohl být kapánek větší. To je ale už také jedna z daní za to, že AAO je takto levný a nestojí takový majland jako je tomu u ostatních netbooků.

Dojem č. 5 Jak se netbook nosí? Netbook váží se standardní 3 článkovou baterkou cca 1,2 kg. Zakoupil jsem si na něj neoprenový obal (nestojí za moc), ale přecejenom je netbook více chráněn než pokud bych měl jen originální obyčejný (asi) koženkový obal bez polstrování. V batoho ho téměř vůbec necítíte a je až nebezpečí, že když s batohem někam “prasknete”, pokud to máte ve zvyku jako já, že netbook utrpí nějakou újmu 🙂 .

Kolem a kolem je tento AA1 dobrým společníkem, pokud chcete mít sebou “po ruce” počítač, ale přitom se vám nechce nosit něžný notebook nebo nemáte nějaký pěkný, ale drahý 12 placový notebook.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply