Notebook ASUS M50VC-AS034C výkonný stroj za dobrou cenu?

Asi mám něco jako nos na dobré nabídky notebooků. Před vánoci jsem narazil na jeden zajímavý notebook Lenovo, kdy za cenu kolem 11 000 Kč jste dostali dvou jádrové CPU a navíc i Vista Business s downgradem na Windows XP Professional. Nyní jsem čirou náhodou narazil u eShopu Alza na daší zajímavý “kousek”, tentokrát z “dílny” Asus.

Možná jsem byl trochu stále “při zemi”. Musím říci, že na druhý pohled se zdá tento notebook jako docela zajímavá koupě, ale vše samozřejmě záleží na tom co člověk a uživatel notebooku nakonec upotřebí. Ze zásady považuji za zbytečné kupování výkonných ale také dražších notebooků u lidí, kteří jej používají na brouzdání na internetu, Skypování, posílání e-mailů a obdobné základní činnosti, které zvládne dnes i ten nejlevnější počítač nebo notebook.

Teď ale jaké má notebook ASUS M50VC-AS034C parametry:
procesor: Intel Core 2 Duo P8600 s frekvencí 2,4 GHz (3 MB L2 cache, FSB 1066 MHz)
display: 15,4″ TFT WXGA+ ColorShine, Rozlišení 1440 x 900 bodů
grafická karta: NVIDIA GeForce 9300M GS s 512 MB vlastní paměti
operační RAM paměť: 2 x 2 GB DDR2 800 MHz; 2 sloty pro max. 4 GB
pevný disk: 500 GB, 5400 RPM; Rozhraní Serial ATA
mechanika: Blu-Ray kombo mechanika (Blu-Ray čte, DVD a CD zapisuje)
multimédia: Integrovaná zvuková karta s kodekem Azalia; Čtyři zabudované reproduktory a mikrofon; Integrovaná CMOS kamera 1,3 Megapixelu
komunikace: Modem 56 Kbit/s; Síťová karta 10/100/1000 Mbit/s; Intel Wireless WiFi Link 5100 ABGN (802.11a/b/g/n);
Bluetooth 2.1 + EDR
vstupy a výstupy: 1 x Sluchátka, 1 x Mikrofon, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x FireWire, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1 x eSATA/USB, 4 x USB 2.0, 1 x ExpressCard slot, 1 x Čtečka karet pro MMC, SD, Mini-SD, xD, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, 1 x Čtečka otisků prstů

To vše za cenu 23 442 Kč (cena je i DPH).

Co je dle mě minimálně dobré je přítomnost rovnou čtyř USB portů, dále HDMI port je taktéž dobrý, když už tedy není přítomen DVI výstup na externí LCD nebo monitor. Zajímavý je výkonný procesor s kmitočtem 2,4 GHz, přítomnost technologie Centrino 2. Tahákem poté je výkonná grafická karta s úctyhodnou pamětí 512 MB, 4 GB Ram paměti, 500 GB pevný disk, který je tedy pro notebook o velikosti 15,4 slušným úložištěm pro data. Škoda jen třeba, že notebooku chybí DVB-T tuner pro příjem televize, aby se tak tento velký disk dal lépe využít. Optická mechanika poté kromě vypalování CD a DVD zvládá i čtení Blu-Ray disků. Připojení na internet je se slušnými 1000 Mbit/s i WiFi kartu se standardem 802.11a/b/g/n , tedy i novým N. Čtečka paměťových karet i prstů je poté již jen třešničkou na dortě. Webovou kameru bych dnes bral již jako samozřejmost, snad jen potěší její rozlišení 1,3 Mpx, což je více než je dnes běžný standard. Naopak numerické klávesy přímo na klávesnici notebooku jsou pro mne velkým plusem. Snad jen, aby příliš nezmenšily velikost ostatních kláves…

Co by se naopak dalo notebooku vytknout je vyšší rozlišení displaye (má 1440×900), což je pro někoho možná plus, pro mě nevýhoda v menších písmenách a všem. Dále udávaná výdrž na baterie 2 hodiny je také dosti nízká. Jestli za to může výkonná grafická karta nebo další komponenty nevím, ale když výrobce udává 2 hodiny v praxi můžete očekávat i méně… Tedy ideální notebook na cesty a do vlaku to 100 % nebude. Tento Asus je ale výkonný stroj, který užijete zejména pokud chcete univerzální notebook použitelný i pro hry – myslím, že 512 MB grafické karty je dosti slušných – tak i pro doti náročnou práci – výkonný 2 jádrový procesor také určitě zvládne leccos.

Celkem se jedná o slušně vybavený notebook. Samozřejmě pokud uvažujete o koupi kousku v této cenové hladině doporučuji si udělat přehled napříč několika eShopy ale hlavně i výrobci.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

One Response to “Notebook ASUS M50VC-AS034C výkonný stroj za dobrou cenu?”

  1. murkin Says:

    moc hezký NB, ono vlastně, právě z něj píšu tento komentář 🙂 jinak k tomu numerickému bloku: ona je celkově klávesnice roztažena (-> jsou zmenšeny okraje), takže nakonec velikostně vychází stejně jako u normálních ASUS klávesnic. jediná věc mě tu štve – klávesy Home, PgUp, PgDn a End jsou přesunuty na numerický blok a přístupné pouze po vypnutí Num Lk, což je dost omezující.

Leave a Reply