HP nx7400 s CPU T7200 a 1 GB resp. 3 GB RAM, toť můj notebook

Již několikrát jsem psal o svém notebooku, ale zatím jsem o s ním nepochlubil. Teď to tedy napravuji. S tím, jak se dnes na trhu objevují nové modelové řady a ty staré zase mizí je někdy obtížné získat včas před koupí třeba informace jak to s daným výrobkem bude vypadat za 1 rok. Tak dlouho se většinou ani neprodává… Bohužel. Nyní ale zpět k mému HáPéčku.

Tento zmiňovaný notebook je nyní na prodej – Prodám HP Notebook – pro informace klikněte ZDE.

HP je solidní firma, ale já si vlastně svůj notebook HP nx7400 vybral hlavně proto, že v dané době (konec roku 2006) se jednalo o notebook s nejlepším poměrem cena / výkon.

Trocha technických informací:
Výrobce: Hewlett Packard, neboli HP
model: nx7400
procesor, CPU: Intel Core2Duo T7200 na 2.0 GHz
RAM paměť: originálně 1 GB Huinday, já jsem ji povýšil na 3 GB, přidal jsem 2 GB modul Kingston
pevný disk: 120 GB, Fujitsu
grafická karta: integrovaná Intel GMA 950
porty: 3x USB 2.0, 1x FireWire (označovaný také jako i.Link nebo IEEE 1394), 1x vstup mikrofón, 1x výstup sluchátka
konektivita: 1x LAN RJ-45, 1x WAN WiFi (802.11 abg), 1x RJ-11 modem

Celkově i dnes po cca 2 letech a 3 měsících se jedná o slušně vybavený notebook. Zejména jeho procesor byl v době koupě dosti na špičce. Když jsem zvažoval koupi, vyhlédl jsem si ještě notebook Toshiba, který měl procesor Intel Core2Duo taktovaný tuším na 2,26 GHz, říkal jsem si ale, že tato výhoda mi na rozdílu v ceně ve výši cca 1700 Kč se již nevyplatí.

Po trochu více než 2 letech používání mohu říci, že se jedná o kvalitní a dobrý notebook. Použity na něm jsou kvalitní plasty, které se neošoupávají, neztrácí černou barvu ani nic takového. Víko notebooku s displayem taky nevykazuje žádné problémy, otevírá se až do zcela rovné polohy.

Důležitá informace je, že větráček je tichý. To doporučuji každému, aby si pře koupí ověřil jak se chová větráček notebooku. Ono to dokáže velmi otravovat život, když je větráček hlasitý, stále běží a nebo používá tzv. systém “cukatůry”, tedy je zcela vypnutý a cca ve 2 minutových intervalech se zapíná na 100 % a zase zcela utichá. Kamarádovi toto dělal jeden model Fujitsu Siemens notebooku (ale zase u známé to její Fujitsu Siemens nedělal), takže je dle mého velmi záhodno si to někde ověřit ve fóru na internetu a nebo si ho zajít vyzkoušet do nějaké kamenné prodejny.

Můj HP nx7400 s CPU T7200 ani když jede CPU na 100 % nevětrá ani nehlučí nějak přes příliš. Dá se to snést a hlavně po pominutí zátěže snad to 4 sekund se i větráček utišuje, takže odvod tepla a větrání je pravděpodobně dobře vymyšleno.

Ale protože vše má své “mouchy” tak i můj HP nějaké má:

  • přístup k Bluetooth modulu je přichycen jen jedním šroubkem na malém zobáčku – jak jsem notebook chytal a manipuloval s ním zobáček se ulomil… nic se nestalo, vše funguje jak má, ale mírně to v tomto místě povrzává
  • notebook nemá mikrofón – dnešní nové HP už mají mikrofón i webcameru, ale aspoň ten mikrofón na Skype mi tedy chybí
  • třetí USB je kousek od výfuku ventilátoru a poměrně se zahřívá, stejně tak port FireWire

Další jsou drobnosti, které nejsou přímo chybami, ale zamrzí:

  • LAN síťový port nemá diody indikující připojenou síť / internet (můj Acer Aspire One ZG5 110 za cca 5900 Kč to přitom má)
  • display je lesklý a na slunci a vůbec venku jej musíte nastavit na maximální jas jinak téměř nic nepřečtete
  • k notebooku bylo žádné Recovery DVD (což opět u mého levného AAO bylo)

Jsou zde ale i výhody:

  • reproduktory mají opravdu slušný výkon – pouze s vestavěnými reproduktory bez problémů ozvučíte místnost a zvuk není přebuzený, je srozumitelný, čistý

Celkově jsem se svým notebookem HP spokojen. Absence mikrofónu sice občas zlobí, když musím připojovat externí sluchátko s mikrofónem, ale jinak to je skvělý notebook. Také ale nebyl nijak levný a s cenou 35 000 Kč by byl na dnešní dobu ve vyšší střední třídě notebooků.

Rozhodně bych si dnes asi nekupoval již tak drahý notebook, protože si nejsem jist, že jej zase tak využívám. Také se ale změnila situace na trhu, notebook má více a více lidí a s tím padají i jejich ceny a roste vybavenost a jejich možnosti. I když popravdě musím říct, že koupí notebooku HP člověk většinou nic nezkazí. U jiných značek, když si neověří všechny podrobnosti může občas kapánek “zaplakat na výdělkem”.

A protože mám rád různorodost, můj příští notebook bude asi jiné značky než HP, protože se mě osobně nelíbí “manýry” této velké firmy, která dává svým zaměstnancům platy kolem 40 000 Kč, ale do notebooku za 35 000 Kč nebyla schopna namontovat mikrofon v ceně cca 100 Kč. Prostě i podporou konkurence v konečném důsledku se lze dobrat zlepšení i u další firmy, která v rámci konkurenčního boje je nucena se přizpůsobit.

Tento zmiňovaný notebook je nyní na prodej – Prodám HP Notebook – pro informace klikněte ZDE.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags: , , ,

Leave a Reply