Je lepší KFC nebo McDonalds? Z hlediska IT je to snadné aneb internet rozhoduje

Jako asi každý občas si také zajdu do těch (většinou) nezdravých, ale proklatě dobrých restaurací, kterých se souhrnně říká fast foody. Mezi asi nejznámější řetězce u nás patří KFC a McDonalds. Otázka, který z nich je ale dle pohledu IT lepší a vhodnější. Rozhoduje dle mého internet. I když by se to nezdálo, tato odpověď je docela snadná a jednoznačná.

Bydlím kousek od centra Ostravy a v centru jsou obě známé “značky”, KFC i McDonalds. Když jsem si vzal sebou svůj netbook Acer AAO (recenze zde) byl jsem velmi mile překvapen, že v provozovně KFC mají WiFi připojení k internetu v rámci služeb zdarma. Pokud si tedy dáte nějaký ten kousek jejich jídla, i třeba to nejlevnější kafe či čaj, můžete si surfovat na internetu zcela zdarma. Myslím, že to je služba velmi příjemná pro zákazníky a provozovatele téměř nic nestojí. Samozřejmě. Nemůžeme u takto zdarma poskytovaného internetu očekávat nějaké přehnaně dobré parametry. Nicméně na přečtění mailů, zhlédnutí zpravodajských serverů a možná na nějaké to video to stačí. (S tím videem si nejsem jist, protože jsem to nezkoušel.) I mnohé jiné restaurace (a určitě nejen v Ostravě) WiFi připojení v rámci svých služeb nabízejí.

Trochu jinak je tomu ale v případě McDonalds. Alespoň provozovny v centru Ostravy. Když jsem se tam zkusil připojit k wifi internetu našel jsem sice síť, ale trochu nemile překvapen jsem zjistil, že se jedná o hotspot firmy T-Mobile, kde když chcete surfovat na internetu musíte asi něco zaplatit. Proč by jinak chtěli kreditní kartu, že ano. Případně pro zákazníky T-Mobile se asi nějaká částka strhává z jejich účtu? Netuším, nicméně nejedná se o tak snadně přístupný internet jako v případě KFC.

Pokud tedy porovnáme tyto dvě provozovny z pohledu IT, respektive přístupnosti připojení k internetu zákazníkům dopadá to jednoznačně 1:0 pro KFC. K internetu se tam připojíte bez nějakých dlouhých okolků a i když rychlost tohoto jejich připojení k internetu (mohu tedy ověřit pouze dle jedné návštěvy jedné provozovny – v centru Ostravy) není nijak závratné, na běžné surfování zcela stačí.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply