Levný 8 palcový tablet s rozlišením 1280×768, toť 3Q q-pad LC0809B

Pokud také již trochu uvažujete, či “pošilháváte” po zařízení, kterým je tablet, přináším malý tip na jedno zařízení, které nemám vysokou cenu a přitom přináší vysoké rozlišení.

Jmenovitě se jedná o tablet s poněkud zvláštním názvem 3Q q-pad LC0809B. V samotném specifikaci přináší poměrně standardní výbavu. Má 1 Ghz jednojádrový procesor, 1 GB RAM, mali400 250MHz grafickou kartu a 8 GB flash paměť. Kromě wifi, BlueTooth má i HDMI a jeden USB 2.0 port. USB přitom můžete použít i pro připojení flash paměti (má tzv. USB host mód). Což je mimochodem myslím dnes u tabletů nezbytnost, bez které jej nemá téměř smysl kupovat.

Display je kapacitní, celý tablet má již zmiňovaný rozměr 8″, a má kapacitní dotykovou vrstvu. Hmotnost je 465 g, naopak velmi dobře zní kapacita akumulátoru 5000 mAh. To vypadá, že tablet, by mohl nějakou tu chvíli na baterii běžet. Dle testu by se mělo jednat o cca 6 hodin provozu.

Špatný není ani 2 Mpx zadní fotoaparát. Přední webkamera má již 0,3 Mpx, tedy není zase tak proč jásat.

Největším lákadlem tedy je Android 4.0 a na cenovou hladinu 3 600 Kč vysoké rozlišení 1280 x 768 pixelů. Poměr stran displaye je širokoúhlý (odhad je 16:9), a tedy vhodnější zejména pokud chcete na tabletu sledovat videa. Na čtení knih, dokumentů nebo PDF souborů je dle mého uvážení vhodnější spíše poměr stran bližší 4:3.

Tablet nemá GPS chip, což je škoda, ale aktuálně to je u levnějších tabletů běžné. Jako navigaci se slušně velkým displayem tedy tento tablet nevyužijete.

Pokud ale uvažujete o tabletu, chcete poměrně velký display se slušným rozlišením a nevadí vám absence GPS přijímače, myslím, že 3Q q-pad LC0809B není špatnou volbou. Protože se ale jedná o levnější produkt, doporučil bych se připravit na teoreticky možná menší problémy se systémem, nebo na menší výkon zařízení. V porovnání se značkovými tablety v jednom testu tento nedopadl výkonnostně jako vítěz, ale také nestojí 10 000 Kč, ale 3 600 Kč, což se také počítá.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply