Povýšení RAM paměti notebooku HP nx7400

Vlastním výše uvedený notebook. I když jsem o něm ještě nepsal mohu alespoň říci, že je osazen 1 GB RAM paměti. V době koupě tohoto notebooku to byla hodnota běžná, ale spíše v té vyšší třídě počítačů. Běžné notebooky tehdy měly 512 MB, což je na dnešní dobu asi hodně málo, že ano.

Vlastně když jsem se šel na internet dívat kolik stojí paměťové moduly do notebooků jsem na hlavní stránce AlfaComp narazil na levný digitál, o které jsem již psal článek a to byl také popud, proč jsem se dané problematice věnoval v tomto dalším článku. Zaujala mě totiž poměrně vysoká cena v Alfě, která je jinak považována za levný obchod.

Zpět ale k RAM paměti. Protože tak trochu pracuji s programem Inkscape a kupodivu i na tomto mém notebooku se již začíná při většími zvětšení a nějakých těch složitějších návrzích můj notebook kapánek sekat začal jsem uvažovat o upgradu RAM paměti. Proč zrovna RAM paměti? No, mám totiž integrovanou grafickou paměť a ta si “ukousává” svou paměť z RAM paměti, takže se mi to moje 1 Giga (1 GB) zmenšuje. No a mám pocit, že trhání a nestíhání Inkscapu je způsobeno právě nedostatkem na straně grafické karty. Doufám, že tomu tedy tak je, jinak by investice do nového RAM modulu mohla být tak trochu zbytečná.

Líbí se mi jak dnes ten kdo kupuje nový notebook tam chce 3 GB RAM, tam dokonce 4 GB, ale já funguje se svými Windows XP Home bez problémů na 1 GB RAM. Je pravda, že počítač používám z pohledu využití zejména pro kancelářské práce – internet, maily a sem tam nějaká ta grafika v programu GIMP nebo právě Inkscape. Obecně tedy využívám notebook více a intenzivněji, než řekněme 80 % populace a přece funguji na 1 GB. Ano, může za to také fakt, že používám starší OS Windows XP Home. S Windows Vista bych asi na 1 GB už tak spokojený nebyl. Ale “who cares” (koho to zajímá). Prostě jsem si to dokázal zařídit…. Proto se mi jeví jako docela velká nespravedlnost, když výrobci vám dnes nedají možnost si koupit notebook bez systému a koupit si k němu například Windows XP, který je mnohem méně náročná než Visty a přitom s ním zastanete 100 % stejné práce. Hold život je boj 😀 .

No, takže trochu vše promyslím. Hlavně se snažím soustředit na to, abych při povýšení své RAM paměti koupil nový RAM modul takový, který bude s mým již exisutjícím 1 GB pracovat a nejlépe pracovat bez problémů.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply