Instapaper – správce článků k přečtění i převodník pro Kindle

Když jsem narazil na službu Instapaper byl jsem prvně zaujat. Když jsem ale zjistil, co vše nabízí jsem nadšen. Zejména, když máte navíc i nějakou čtečku elektronických knih nebo čtete knihy (články) v chytrém mobilu.

Služba Instapaper v základní rovině slouží k uložení článků a k jejich pozdějšímu přečtení. To vše můžete provádět bez problémů na jakémkoliv počítači. Články si můžete členit do složek atd.

Vynikající přidanou funkcí služby je ale možnost články v určité rubrice (složce) si uložit ve formátu MOBI (pro čtení na Kindle 3) ePUB (pro čtení v jakékoliv jiné elektronické čtečce nebo v chytrých telefonech) a případně v tisknutelné podobě. Myslím, že možný výstup tak uspokojí každého, od těch, kteří mají čtečku, mobil nebo si vše raději pěkně vytisknou.

Šikovnou pomůckou je Read later tlačítko. Když si jej přetáhnete do lišty záložek na webové stránky, tak si následně můžete snadno přímo z webového prohlížeče přidávat články k pozdějšímu přečtení. Prostě si stačí daný článek otevřít v prohlížeči (já používám Firefox) a kliknout na tlačítko “Read later” (případně si dané tlačítko můžete dle své libosti přejmenovat). Pokud jste k Instapaper přihlášeni článek se vám automaticky uloží. Když nejste přihlášení, zobrazí se vám přihlašovaní obrazovka. Já používám správu hesel ve Firefoxu, takže si heslo nemusím pamatovat…

Já, protože jsem si nedávno koupil čtečku Amazon Kindle 3, jsem nadšen zejména z možnosti si touto cestou rychle a snadno překonvertovat i větší množství webových článků do podoby čitelné v Kindle. Články si můžete snadno organizovat ve složkách a do čtečky si uložit vždy pouze články z určitého virtuálního adresáře.

Pro všechny, kteří mají Kindle je také šikovná funkce, kdy vám Instapaper (IP) dokáže automaticky odesílat uložené články přímo do čtečky a do v pravidelných intervalech. Pokud tedy čas od času zapnete WiFi u své Kindle, tak tam můžete mít články z Instapaper nahrávané automaticky.

Já osobně jsem si zamiloval IP protože si takto mohu do Kindle snadno nahrát články z BBC News a zdokonalovat a cvičit si tak svou angličtinu 🙂

Tak jak tak službu IP doporučuji všem, které na internetu zaujme nějaký článek a nemají v danou chvíli právě čas si jej přečíst. Vynikající je poté myslím možnost konverze do formátu MOBI a nebo ePUB, které otevřete v jakékoliv elektronické čtečce, chytrém i hloupém telefonu pouze s jazykem Java.

Přeji čtení zdar! 🙂


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply