Hry pro Kindle, převapující?

Procházel jsem si internet s tím, že si hledám informace o čtečce Kindle 3, kterou si chci koupit. Líbí se mi její větší varianta Kindle DX, která má větší display a s menšími problémy tak dokáže zobrazovat i rozměrnější PDF dokumenty. Přitom jsem ale narazil na hry pro Kindle.

Ano. Nepřepsal jsem se. Jak jsem zjistil tak do Kindle čtečky si lze pořídit hry a to přímo na stránkách Amazon. většina her je samozřejmě placených, ale viděl jsem tam jednu, snad dvě, které byly bezplatné.

Jak jsem se dále dočetl tak systém, který v Kindle funguje je založen na operačním systému Linux. A firma Amazon již uvolnila zdrojové kódy tohoto svého upraveného linuxu. Každý by teoreticky tak mohl tento systém upravit dle svého.

Zajímavější snad je, že již existují dva alternativní systémy pro Kindle. Jeden od jistých čínských vývojářů a další alternativní od tvůrců programu FBReader, který je softwarovou čtečkou elektronických knih pro PC. Oba přinášejí alternativy k originálnímu systému, nicméně jak už to bývá v jevních verzích – nejsou dokonalé a pro běžné používání se zatím až tolik nehodí. Škoda.

Nicméně systém a hry pro Kindle tak trochu zapadají do sebe. Když Kindle funguje na Linuxu, tak je logické, že se pro něj dají vytvořit, aby i naprogramovat alternativní aplikaci, či hry. Dokonce jsem někde na internetu narazil i na balíček pro vývojáře (programátory), kteří se chtějí tvorbou aplikací pro Kindle věnovat.

Je zajímavé co vše se vynoří a na co člověk přijde, když se začne zajímat o “obyčejnou” čtečku elektronických dokumentů.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply