Acer Aspire One, neboli AA1 nebo AAO, aneb slangové označení

Acer Aspire One je netbook z jedné z cca druhé generace. Má již slušný procesor Intel Atom ale má drobátek menší display než by se možná slušelo. Jedná se ale jinak o docela povedený stroj, který jsem si konec konců koupil i já :-).

Doplněno: má recenze Acer Aspire One ZG5 série 110.

Ano, jak jsem již psal koupil jsem si Acer Aspire One modelového označení ZG5, řady 110. Jedná se o netbook, který je osazen dvoujádrovým procesorem Intel Atom 1,6 GHz, 8 GB SSD diskem, 1 GB Ram operační paměti a integrovanou grafickou kartou intel.

Procesor je již lepší oproti netbookům první generace, které měly méně výkonné procesory Intel Celeron 900 MHz nebo procesory VIA. Nevím jak VIA, ale Celerony se nedokázaly podtaktovávat, takže spotřebovávaly více energie a byly přitom méně výkonné.

Drobátko se chci ale věnovat i tomu, jak je tento mnou koupený netbook Acer Aspire One nazýván v komunitě jejich majitelů:

Je zajímavé, jak určitá komunita nebo skupina lidí si po nějaké době vytvoří určitý vlastní slovníček obsahující určité pojmy a jejich definice. Vytváří si ale často i vlastní zkratky. Ono když máte v nějakých dotazech, vysvětleních do nekonečna opakovat stále jednu frázi, začne to otravovat a tu někoho napadne udělat nějakou zkratku. Když ji začnou používat i ostatní, tak se ujme a poté se v dané komunitě stane široce používanou, ale i srozumitelnou. Naopak pro lidi, kteří do této komunity nepatří se na první pohled může daná zkratka jevit jako nesrozumitelná. Jako příklad bych uvedl zkratky: AFAIK, BTW nebo i obecněji používané jako např., atd., atp.

Nejinak tomu bylo a je i u netbooků a tak se v komunitě majitelů netbookům Acer Aspire One začala používat zkratka AA1 nebo AAO. Mě osobně se více líbí AA1 a tak ji budu na svém blogu používat nejčastěji. Abyste něděli co tím básník (já) myslí, budu se snažit odkazovat na tento článek :-).


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply