Jak si objednat Amazon Kindle 3 z ameriky

Po nějakém tom váhání jsem se nakonec rozhodl si objednat také jednu čtečku elektronických knih Amazon Kindle 3. Objednal jsem si ji přímo v obchodě Amazon, protože ceny v mnohých českých e-shopech mi přijdou nemorální.

Čtečku jsem měl nejdříve půjčenou od známého a to se přiznám, že byl ten moment, kdy jsem se do ní zamiloval. Měl jsem možnost si vyzkoušet na co vše je čtečka dobrá a jak se dá využít a když jsem si porovnal kolik stojí řekl jsem si na konec, že si ji také pořídím.

Nutno zmínit, že samotná čtečka stojí 139 dolarů, s poštovným 20 dolarů to je 159 dolarů, což je při současném kurzu cca 2900 Kč. V porovnání se cenami kolem 4800 Kč v českých obchodem to je opravdu zadarmo.

Čtečku jsem si objednal z této adresy. Následně je zapotřebí zadat e-mail, zvolit si heslo a vložit číslo své debetní (či kreditní) karty. Peníze si Amazon strhne téměř okamžitě. Kindle 3 jsem si objednal 22.2. a předpokládané dodání Amazon uvádí na 25.2. až 1.3. Když vezmete, že čtečka cestuje někde z Ameriky, tak to není zase tak špatné.

Ke Kindlu jsem si rovnou chtěl koupit i obal, měli jeden šikovný neoprenový za 17 dolarů, nicméně poštovné a balné díky němu zdražilo o dalších 6 dolarů což celkem dělá už 529 Kč. A v ČR si mohu pořídit nějaké to kožené pouzdro na Kindle už od 350 Kč. Takže jsem se rozhodl, že to nemá smysl. Navíc dle informací na Amazonu by objednání dvou výrobků mohlo zdržet odeslání zásilky. To když nemají oba výrobky ve stejném skladu atd.

Kindle 3 jsem si také objednal bez síťového adaptéru, který opět stojí 10 dolarů a u nás si jej můžete koupit již kolem 75-100 Kč. Navíc lze čtečku nabíjet i z počítače, takže téměř není co řešit.

Nyní se již “pouze” těším na čtečku a brzy vám doufám přinesu další zkušenosti a postřehy spojené s jejím používáním.

Pokud byste si leccos spojeného s Kindle chtěli vyzkoušet na svém PC, tak vám doporučím program Kindle for PC, který je sice originálně zamýšlen jako doplněk čtečky, ale lze jej používat i bez registrace a samostatně. A můžete si v něm otestovat zobrazení různých formátů elektronických knih, funkce poznámek a zvýraznění. Jediné omezení je to, že bez navázání na váš Kindle 3 účet v programu není anglický výkladový slovník.

UPDATE: 23.2. mi přišel e-mail, že čtečku odeslali, tak uvidím, když dorazí. Oni zpřesnili datum dodání na 28.2.

UPDATE 2: Čtečka dobře dorazila. Má výborný obal, včetně ochranného filmu na displayi.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

2 Responses to “Jak si objednat Amazon Kindle 3 z ameriky”

 1. Roman Says:

  Dobrý den,
  I’ve been considering koupi Kindlu for some time, ale stále jsem potřeboval vědět víc a nikde nenalezl. Osobně žádného majitele Kindlu neznám… Ve vašem blogu jsem tyto odpovědi konečně našel-tedy většinu. Díky! Jde mi totiž především o čtení anglických knih a periodik a zdokonalování angliny obecně (kromě toho uvítám možnost zobrazení notových materiálů v pdf.-jsem povoláním klas.kytarista a učím na ZUŠ). V současné době čtu angl. z papíru a používám skvělý elektronický výkladový slovník SEIKO ER 6100 (zakoupený v papírnictví v Anglii-doporučuju pro velké množství entries a Thesaurus). Mít však text i výkl.slovník v jednom gadget je skvělá alternativa. Rád bych Vás poprosil o odpověď na pár věcí: Zakoupením Kindlu v US se nezbavím možnosti číst případně i texty s českou diakritikou? U pdf je to jasné, tam je to jedno, ale třeba u txt.? Dále-příležitostně rád čtu TIME a Economist-nemáte přehled, nakolik finančně náročné je stahování jejich obsahu? Je nutné se stát plným předplatitelem? Připojením na wifi existuje tedy i možnost brouzdání? Třeba na wikipedii, nebo to funguje jen na bookstore? Verze 3G nabízí skutečně připojení zcela zdarma i u nás? Děkuju za Vaší reakci. S pozdravem Roman Matoušek, Český Krumlov

 2. admin Says:

  Dobrý den, čeština funguje bezproblémově. Zatím se mi nestalo, že by zlobila. Kdyby něco, stačí např. použít český program PSPad a v něm převést TXT soubor na kódování UTF-8 a je vše na 100% jisté.

  TIME stojí v Kindle verzi $2,99 měsíčně (http://www.amazon.com/Time/dp/B000N8V3FK) Druhý najdete tamtéž.

  WiFi – Ano. V experimentálních funkcích je internetový prohlížeč, přes WiFi můžete normálně brouzdat i kupovat a stahovat knihy.

  3G připojení je myslím zdarma pouze pro nákup a stahování koupených knih. Při brouzdání na internetu kdekoliv jinde, vám to strhnout z vašeho Amazon účtu.

  A v neposlední řadě, bych vás nyní chtěl upozornit, že nyní (aktuálně 10/2011) platí na dovozy ze zemí mimo EU nad 22 Euro dodatečné zdanění 20% DPH. Takže o toto je čtečka dnes dražší. A záruka je 1 rok a uplatňuje se USA… takže osobně bych zvážil na kolik je úspora v ceně stále výhodná… Doufám, že jsem vám pomohl… Radja

Leave a Reply