Internet v mobilu naplno od Vodafone

Jel jsem na čtyři dny na chalupu a chtěl jsem zůstat ve spojení se světem. Rozhodl jsem se tedy aktivovat si internet v mobilu s tím, že se za jeho pomocí připojím k internetu i ve svém netbooku Acer Aspire One A110 ZG5. Vše fungovalo, zde krátce představím co to představuje.

Koupil jsem si předně chytrý telefon se systémem Android, který je schopen připojení k internetu. Dále mám svůj netbook a konečně jsem si u Vodafonu aktivovat internet v mobilu na plno. Tento balíček si měsíčně vezme 315 Kč z vašeho kreditu předplacené karty, nebo paušálu. Získáte v tom balík 600 MB pro přenos dat. Po jeho vyčerpání má dojít ke zpomalení rychlosti – to chci také vyzkoušet. No a další balíček přenosů si můžete za dalších 200 Kč dokoupit.

S aktivací internetu jsem zjistil, že jsou trochu problémy. Samotná změna objednávky / balíčku internetu chvíli trvá, než proběhne. Doporučuji si tedy vše raději aktivovat v klidu 2-3 dny předem, než kdy to potřebujete. Následně je dobré si nechat poslat na mobil tzv. chytrou SMS, která vám nastaví mobil tak, aby v něm připojení k internetu fungovalo. Po přijetí této SMS a její “instalaci” je dobré telefon “zrestartovat”. Tedy zapnout a vypnout. Alespoň to platilo v mém případě Samsungu GT-i5800 se systémem Android 2.2 Froyo. Přitom v postupu na internetu se o tomto nedočtete. To mi řekli až v prodejně Vodafone.

V samotné Ostravě jsem chytal internet pomocí sítě 3G. V budově, při zatažených žaluziích poté signál občas přeakočil na pomalejší “obyčejné” EDGE.

V mobilu jsem brouzdal a zkoušel co a jak vše umí. Následně mě příjemně překvapilo, že jsem přenesl pouhýcj 15 MB. Pokud tedy navštěvujete mobilní verze webů jako je Seznam, iDnes, Centrum atd. zase tolik dat nepřenesete. A to jsem to přitom kombinoval i s weby, které tyto mobilní verze nemají.

Samotné brouzdání na internetu na netbooku připojeném k internetu právě skrze můj chytrý telefon bylo překvapivě  příjemně rychlé. Samozřejmě není to rychlost kabelového připojení nebo optického kabelu, ale na běžné prohlížení webových stránek to je zcela dostačující. Soubory, které případně stahujete z internetu se mi u Zlatých hor v Jeseníkách – kde je pouze signál EDGE internetu – podařilo stahovat rychlostí kolem 10-20 kB/s. Kdo z vás si pamatují na vytáčený Dialup internet jistě uznáte, že to  je luxus.

Závěrem je tedy možno říci, že i mobilní připojení k internetu lze použít pro připojení k netu na netbooku / notebooku a to za pro práci přijatelných rychlostí. Samozřejmě na žádné velké pouštění videa a stahování to nejspíše nebude. Alespoň pokud nejste v dosahu 3G sítě. Její pokrytí si poté můžete ověřit na mapách jednotlivých operátorů.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

One Response to “Internet v mobilu naplno od Vodafone”

  1. Mikey Says:

    Já využívám internet v mobilu od O2 (taky android), problém je především FUP. Je to opravdu jen na občasné použití. V notebooku jsem používal mobilní internet, kde je limit na data vyšší + napojení přímo USB modemem. Na prohlížení stránek bez stahování souborů to stačilo pohodlně.

Leave a Reply