Jak nepřijmout hovor a nechat potichu vyzvánět Android telefon

Nedávno jsem si koupil chytrý telefon s operačním systémem Android. A protože vše na něm není tak snadné, tak postupně odhaluji jak co funguje. Nyní se chci podělit o to, jak nepřijmout hovor s tím, aby to volající nepoznal.

Přijetí a nepřijetí (tedy: zvednutí / nezvednutí) příchozího hovoru je jednoduché. Na dotykové obrazovce máte příslušné tlačítka (zelené / červené), které je zapotřebí přetáhnout a hovor buď přijmete (= zvednete) nebo nepřijmete (= položíte).

U tohoto druhu nepřijetí (položení) hovoru, ale volající pozná, že jste jeho hovor nechtěli přijmout. Ozve se mu okamžitě místo tónu vyzvánění tón obsazení. A to někdy není žádoucí.

Můj starší telefon Siemens CX70 při volání přímo nabízel volbu, kde jste mohli ztišit vyzvánění (vypnout jej) a telefon nechat vyzvánět “potichu”. Telefon tak dále nezvonil, ale volající si myslel že ano. Tedy hovor nepřijmete, ale volající to nepozná.

Na Androidím telefonu mi toto chybělo. Tak jsem se jak experimentovat a při volají na svého androida jsem mačkal a mačkal až jsem na to přišel.

Řešení: pokud chcete vypnout vyzvánění příchozího hovoru a přitom jej neodmítnout stačí, když při zvonění telefonu krátce stlačíte tlačítko vypnutí telefonu. Je to stejné tlačítko, které uspává display, případně zapíná / vypíná telefon.

Tento postup mám ověřený na mobilu Samsung GT-i5800, ale myslím, že bude fungovat i na dalších… Byla by myslím ostuda, kdyby chytrý telefon nezvládal to, co zvládne cca 6 let starý mobil Siemens 🙂 …


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

3 Responses to “Jak nepřijmout hovor a nechat potichu vyzvánět Android telefon”

 1. borivoj Says:

  Tady zase nekdo objevuje ameriku a hlavne naprosto krkolomnym zpusobem. Snad vsechny telefony co maji hardwarove tlacitka pro nastaveni hlasitosti, vetsinou na boku, podporujou to ze pokud pri prichozim hovori stiskneme jednou talcitko -Vol (zeslabeni) tak dojde k docasnemu ztlumeni tonu vyzvaneni.

 2. admin Says:

  No, já mám Samsung Galaxy 3 GT-i5800 s Android 2.2 Foyo a když mi někdo volá, tak zvonění lze vypnout pouze tlačítkem vypnutí telefonu.

  Hardwarové tlačítka na ovládání hlasitosti na to nemají vliv… nicméně díky za upozornění. Snad bude fungovat dalším s jinými telefony…

 3. Zzzipp Says:

  Díky za návod. Hledal jsem a hledal nějakou aplikaci v domnění, že to prostě android neumí. Ale našel jsem tenhle článek. Uf, ještě, že tak 🙂

Leave a Reply