Siemens CX70, smartphone bez pořádného operačního systému

Trochu non sens, že ano. Je tomu tak, ale když se blíže podíváte co vše tento mobil umí, tak uznáte, že zase tak špatný není.

Mobilní telefon Siemens CX70 byl v době svého uvedení zaměřen na tzv. “technoidy”. Tedy lidi, kteří od mobilu očekávali trochu více než ti ostatní. Z dnešního pohledu to již není mnoho poznat, ale nejspíše se to projevilo přítomností podpory javy (MIDP 2.0), digitálního VGA fotoaparátu a možnosti se připojit na internet pomocí GPRS.

Nebudu zde “unavovat” technickými údaji, které můžete vyčíst například zde.

Co je dle mého názoru důležité je barevný display, který bez jakýchkoliv problémů přečtete i na přímém slunci. Ani AMOLED (který mám na fotoaparátu Samsung EX1) se nemůže rovnat. Samozřejmě barevné podání ani počet barev Siemens CX70 nemá tak dobrý. Ale display přečtete a to je myslím v danou chvíli to nejdůležitější.

Display je také větších rozměrů, i když samotné rozlišení není nijak (na dnešní poměry) velké – 176×132 px. Nicméně je dostatečně věliké, abyste o všem měli dobrý přehled.

Hračičkáře potěší fakt, že za pomoci servisního kabelu a rozličných programů se systém mobilu dal měnit téměř k nepoznání. Upravovat si můžete (téměř) co vás napadne.

Mobil má (na dnešní dobu) vynkající výdrž na jedno nabití baterie. Jako nový (v roce 2005) vydržel 9 dní. Dnes v roce 6/2011, po 6 letech, stále vydrží původní originální baterie 5-6 dní. A to běží mobil i v noci.

Fotoaparát má rozlišení 640×480 a samozřejmě nemá autofocus. Nicméně na toto rozlišení podává velmi zdařilé snímky, které fotí i téměř za tmy! Na momentky bohatě stačí, krajinku s ním také vyfotíte a i nějaký ten text z tabule nebo plakátu. Na kopírování dokumentů to bohužel není.

Vynikající je organizér, kterému na dnešní dobu chybí snad jen synchronizace s nějakou univerzálnější službou (ala G kalendář). Podporuje opakující se události, upozorňuje předem v uvedený čas či den.

Kontakty mohou mít připojenou fotografii volajícího, mohou být také rozděleny do skupin, které mohou mít odlišné vyzvánění. Dobře jsou propracovány i profily, kterými můžete během vteřiny změnit nastavení téměř všech vlastností mobilu (podsvícení, zvonění, vibrace atd.)

Soubory z a do mobilu dostanete pomocí IRDA infra portu nebo pomocí USB kabelu. Kabel lze získat cca kolem 100-150 Kč.

Omezením je cca 3,8 MB uživatelské paměti a fakt, že telefon nedovede přehrávat MP3 soubory. Podporuje ale 32 hlasé polyfonní vyzvánění a zvuky ve formátu WAV (klidně písničky nebo pazvuky). Také podpora paměťových karet chybí.

Trochu lepší je výbavou Siemens S65, který podporu MMC-RS má a má i lepší 1,3 Mpx fotoaparát. Podporuje i modernější bluetooth. Nicméně MP3 soubory dokáže přehrávat až model Siemens CX75, který je sice ve všech ohledech svého systému stejně dobrý jako CX 70, ale schránka samotného mobilu je “ošklivá” cihla. Větší a nešikovnější, navíc s menším displayem oproti CX65 (přitom se stejným rozlišením).

Kolem a kolem je Siemens CX65 slušný mobil, který se v bazerech dá sehnat za pár stovek (řádově za 400 Kč – 6/2011) a přitom přináší funkce dnešních mobilů v cenové hladině kolem 1500 Kč. Jedině absence paměťových karet a přehrávání MP3 zamrzí. Pokud, ale vyžadujete mobil na volání, SMSkování a organizaci času a ne na “hračičky”, tak vám i tento mobil výborně poslouží. Navíc se svojí výdrží (standby časem) velmi příjemně potěší. Mobil byl dosti rozšířený, takže baterie pro něj lze bez problémů sehnat i s vyššími kapacipami a to za slušnách cen kolem 250-300 Kč.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply