Kindle 3 efekt opravdu existuje

Jak jsem již psal měl jsem na cca 14 dní půjčenou tuto čtečku elektronických knih – Kindle 3. A musím říci, že jsem zpozorovat tzv. “Kindle efekt” a že opravdu funguje.

Nevím, jestli někdo přede mnou tento efekt takto nazval, ale nejspíše jej pozoroval. Funguje na velmi prostém principu. Se čtečkou vás prostě čtení baví více, než když byste danou knihu měli doma v běžném vytištěném vydání.

Čtečka elektronických knih a fakt, že knihu čtete za pomocí nějakého elektronického “udělátka” dělá samotné čtení jakýmsi zábavnějším.

Naplno jsem si tento fakt uvědomil, když jsem čtečku vrátil a potřeba číst najednou poněkud poklesla. Na Kindlu jsem si s knihou “hrál”, zkoušel jsem co vše dovede, a vedle toho jsem tak jen jakoby “mimoděk” četl.

Konkrétně jsem se při “hraní” s Kindle 3 zaměřoval na četbu anglické literatury. Nicméně nyní, když jsem čtečku vrátil, tak se mi do četby – byť také anglické literatury, ale – vytištěných knih příliš nechce. Prostě to není “ono”, není to “cool” (česky v kurzu). Kdo ví, každopádně pociťuji tento efekt, že elektronická čtečka jakoby dělala samotné čtení více zábavným. Alespoň tedy v časovém horizontu, kdy jsem čtečku měl k dispozici.

To, že si čtečku za cenu cca 2900 Kč z Ameriky pořídím, snad nemusím ani uvádět 🙂

Btw zajímá mě, kam až ceny elektronických čteček klesnou, až se stanou mnohem více rozšířené… Jestli to i u nás v ČR bude pod tu magickou hranici 2900 Kč….


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply