To chce výhody tabletu i notebooku v jednom

Netbook je jako doplněk běžného počítače nebo notebooku dobrá věc. Zejména pokud tedy často píšete a pracovat pouze u “počítačového” stolu vás nebaví. Netbook lze samozřejmě využít výhodně na cestách a v internetových kavárnách. Nyní se ale začínají objevovat “hybridy”, které kombinují výhody hned dvou novějších zařízení.

Na mysli mám vlastně tablety, které mají jakousi dokovací stanici, která jim dodá QWERTY klávesnici a touchpad. Z tabletu, na jehož dotykovém displayi se píše (co jsem viděl videa) poměrně nepohodlně se tak stává netbooku. Jeden takovýto produkt má například firma Asus.

Naopak ale pokud si například chcete pouze přečíst text na internetových magazínech nebo přečíst nějakou elektronickou knihu, tak je samostatný tablet mnohem pohodlnější. A to zase lze tento dotykový display z dokovacího rámu vyjmout máte běžný display.

Samozřejmě, že mě tyto zařízení ihned zaujaly a kdyby neměly poměrně vysokou pořizovací cenu ihned bych o nich uvažoval. Jakmile se více rozšíří a budou cenově přístupnější bude se jednat o ideální kombinaci pro práci na přenosném počítači.

Sám jsem totiž na netbooku zkoušel číst či prohlížet nějaké PDF dokumenty, ale ve chvíli, kdy klávesnici nepotřebujete a chcete si display natočit na výšku vám prostě samotné tělo netbooku s klávesnicí zavazí. Marná sláva. Těším se tedy na postupné rozšiřování tablet PC a toho jak s jejich rostoucí oblibou a odbyty bude klesat i jejich cena.

Samozřejmě preferuji tablety s alternativními operačními systémy. Ideálně Linux, případně Android.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply