Čtečce Kindle 3 propadne po 14 dnech asi každý

Měl jsem zapůjčenou čtečku elektronických knih Amazon Kindle 3 na 14 dní. A musím se přiznat že, i když jsem k ní měl z počátku výhrady, se mi po této době docela zalíbila.

Prvně, nemá zase až tak moc veliký display. Je pravda, že až větší Kindle DX má display, který se více hodí na zobrazování PDF souborů, ale ta je zase o dost dražší. Takže větší velikost zobrazovací plochy je tak dobře zaplacena.

V Kindle 3 lze docela dobře prohlížet PDF dokumenty do velikosti cca A4 s tím, že si jej necháte zobrazit na šířku a posunujete si postupně zobrazovaný výřez dané strany. Dobré je, že i v PDF souborech můžete zvýrazňovat zajímavý text a zaznamenávat si poznámky.

Menší nevýhodou je, že všechny ponámky se ukládají do jednoho souboru. Pokud tedy čtete najednou více dokumentů a u každého si uložíte nějakou poznámku, tak se vám všechny ukládají do jednoho a toho samého souboru.

Každopádně se mi Kindle zalíbil zejména pro svou – v současné době – přívětivou cenu cca 2900 Kč a výbornou dostupnost anglicky psaných knih v projektu Gutenberg. Na této stránce totiž můžete stáhnout tisíce anglicky psaných knih u kterých již vypršela autorská práva. Jsou tam i takové skvosty jako Jules Verne a 20 000 mil pod mořem, od Marka Twaina Tom Sawyer a Huckleberry Finn nebo klasické filozofické díla Platóna a dalších. Pokud si tedy chcete mimo jiné četbou zdokonalit i svou angličtinu Kindle je rozhodně jednou z dobrých voleb.

Během svého testu jsem na Kindlu přečetl dílo Thomase Mora Utopie a mohu pouze říci, že čtení s Kindlem je příjemné. Interní slovník dokáže rychle vyhledat neznámá slova v angličtině a dodatečné vyhledání slov lze vyřídit za pomocí poznámek.

Soubor se zvýrazněnými slovy lze následně nahrát do počítače – jedná se o běžný .txt soubor – a slova si můžete vyhledat v anglicko-českém slovníku.

Celkově mě 14 denní zápůjčka přesvědčila a chystám si také jeden Kindle 3 koupit. Je pravdou, že čtení jakýchkoliv textů na něm oči mnohem méně uvavuje než čtení např. na netbooku. Navíc je čtečka Kindle poměrně malá a dobře se drží v rukou.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply