Čtečka Amazon Kindle 3 – první dojmy

Dostala se mi do rukou čtečka elektronických knih Amazon Kindle 3. I když jsem o této “hračce” již loccos věděl a četl musím říci, že si mě postupně více a více získala.

Sám jsem si Kindle 3 neobjednával, ale objednal jsem jej pro svého známého. Pokud umíte trochu anglicky objednání na stránkách Amazonu zvládete a zaplatit lze i běžnou české platební kartou. Rozhodně je šikovnější zaplatit něco kolem 3000 Kč i s dopravou, proti nehorázným 4800 Kč + doprava, což je dnes běžná cena v českých elektronických obchodech.

Kindle 3 při prvním osahání překvapí svými rozměry. Čtečka je opravdu velmi tenká a i poměrně malá. Samotný display se oprati verzi 2 velikostí nezměnil, ale zmenšily se rozměry. Na jednu stranu to je dobře, protože je čtečka přenosnější. Na druhou stranu by zde mohl být problém s držením.

Display e-ink (elektronického inkoustu) je opravdu zajímavý. Nepřekresluje se samozřejmě tak rychle jako u běžného LED displaye, ale vezmeme-li v potaz, že tento e-ink po svém překreslení již ne potřebuje žádné napájení, jedná se o malý zázrak.

Kontrast podkladu displaye a barvy textu je opravdu pěkný a dostačující. Možná jen samotné pozadí (podklad) displaye by mohlo být světlejší, ale s tím se bohužel nic běžnými postupy dělat nedá.

Kindle 3 pěkně a ostře zobrazuje text, a poradí si dobře i s fotografie a obrázky. Samozřejmě pouze černobíle.

Tak, jak jsem z počátku o tuto čtečku nejevil velký zájem, jsem poté co jsem měl možnost si ji “osahat” musím přiznat, že mne zaujala. Velmi zajímavá je zejména pokud kupř. se učíte cizí jazyky a Kindle 3 můžete použít jako bezplatný “zobrazovač” textů, které byste jinak museli tisknout. Pro ty z vás, kteří vládnout bez problémů pouze češtinou bych poté doporučil elektronické knihy zdarma na portále Palm Knihy.

V samotném balení za základní cenu naleznete četčku a USB kabel. Nabíječku si můžete koupit v ČR, stačit vám bude jakákoliv a stojí kolem 100 Kč. Pro manipulaci a přenášení bych u čtečky doporučil koupi originálního pouzdra nebo zajištění nějakého obdobného – třeba vlastní umělecko/ruční výrobou.

Velmi zajímavé jsou také dva slovníky anglický a americký, které jsou v Kindlu již od výroby bezplatně nahrané.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply