Editace MPEG 2 i XViD videa bez dekomprese a rekomprese – Video Edit Master

Stříhání videa se asi nevyhne nikdo, kdo někdy něco někde natáčel. Samozřejmě jedna věc je vytvořit profesionálně nebo poloprofesionálně vyhlížející video a druhá věc je pouze poupravit snímek tak, aby v něm nebyly nechtěné reklamy, nebo nepodařené záběry. Existují leckteré video editační programy, ale snad žádný z nich, nebo alespoň žádný z těch lepších není zdarma. Dalším neduhem těchto programů je fakt, že mnohdy importované video na konci nějakým způsobem znovu komprimují. Zde představený program toto dokáže obelstít.

Narazil jsem na program Video Edit Master, který si dokáže poradit se vstupem ve video formátu MPEG 2 tedy například záznam z DVD video kamery, dnešních běžných kamer zaznamenávajících na SD karty, ale kupříkladu i z DVD rekordéru. To všechno jsou videa ve formátu MPEG-2. Jak říká můj oblíbený Horst: “to ale není všechno”. Program si tedy poradí i se vstupem ve formátu MPEG 4, tedy například s videem ve formátu XViD.

Video Edit Master dokáže bez problémů tato videa editovat. Stříháte je systémem, kdy si načtete celé video a postupně vybíráte úseky, ze kterých sestavujete výsledné video, které se něco jako “vyexportuje”. Zajímavé je ale to, že export je proveden vždy ve stejném formátu, ve kterém bylo vkládané video. Po sestříhání videa ve formátu MPEG-2 je tedy výstup ve formátu MPEG-2 a stejně tak u formátu XViD. Videa dalších formátů jsem neměl k dispozici v počítači abych je vyzkoušel, ale i tak mě velmi příjemně překvapilo, že existuje program, který je schopen “setsříhat” video a uložit jej bez nutnosti jakéhokoliv překomprimování resp. dekomprese a následné opětovné komprese, což jsou činnosti, které vždy videu ubírají na kvalitě.

Program podporuje intuitivní práci systémem ovládání myší, ale jednotlivé hodnoty (čas trvání videa) je možno zadávat i manuálně s přesností na tisíciny sekundy. Prostě kolem a kolem to vypadá na zajímavý program, který je navíc freeware.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply