Acer a problém s OrbiCam webkamerou vyřešen

Některé modely notebooků Acer měly problém s webovou kamerou, která zlobila při uspávání (probouzení) počítače nebo prostě nefungovala, i když se tvářila, že je vše v pořádku. Já osobně jsem tento problém řešil u modelu Acer TravelMate 2492NWLMi, ale obecně na tento problém můžete narazit i u dalších modelů z řady 2490 nebo i dalších. Problém je s ovladačem pro webovou kameru OrbiCam společnosti Bison. Níže popisuji poměrně snadné vyřešení problému.

Problém jsem měl s notebookem Acer TravelMate 2492NWLMi. A to takový, že webkamera se jevila, že je zcela v pořádku, že korektně funguje, ale v programu Skype prostě neukazovala obraz ale jen černou nebo při jiném nastavení šedou plochu. To samozřejmě na video hovor moc platné není.

Hledal jsem tedy na internetu řešení a našel jsem radu, že USB hubům se má vypnout povolení systému aby je mohl při nečinnosti odpojovat. To jsem provedl, počítač zrestartoval, ale bohužel kamera stále nefungovala.

Daší rada byla nainstalovat MS Hotfixu KB909667, který řeší nějaký problém s uspáváním a probouzením počítače. Protože se ale nejednalo o můj notebook a neměl jsem chuť ani čas řešit případné problémy, které by mohlo nainstalování nesprávného balíčku Microsoft způsobit, tento návod jsem ani nevyzkoušel.

Dále jsem našel radu, že někomu jinému pomohlo nainstalování staršího ovladače dané webkamery. Zjistil jsem si na webu Acer, kde má ovladače pro řadu notebooku Acer TravelMate 2490 (zde: http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_2490.html), že nejnovějším ovladačem je Camera Driver Bison verze 5.0.0.10. Nyní jsem nevěděl, jaká byla další verze, ale nakonec jsem narazil na jednom webu na odkaz na verzi 5.0.0.5 (http://driverscollection.com/?file_id=38706) a řekl si, že ji vyzkouším. A opravdu, tento ovladač pomohl.

Nejdříve jsem odinstaloval ovladač ve verzi 5.0.0.10 a náseldně nainstaloval verzi 5.0.0.5. Nicméně webkamera po restartu nefungovala. Stačilo ale dám aktualizovat ovladač, Windows si něco přikopíroval, webkamera se přihlásila jako nalezený hardware a ve Skypu už fungovala. Když jsem v programu Skype někomu zavolal, tak druhá strana mě viděla, ale já sebe sám ne (takové to kontrolní okénko ve Skypu). K vyřešení tohoto problému postačilo vypnout a znovu spustit Skype a vše fungovalo jak má.

Problém s touto zlobivou kamerou se tedy vyřešil a nefunkční kamera začala pěkně “šlapat”.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Tags:

Leave a Reply