Levný digitální foťák Samsung EC S760

Dnes se mi podařilo, respektive jsem byl donucen se přihlásit na svůj Makro účet – Makro asi znáte, je to ten řetězec, který se tváří, že je levným něco jako diskontem pro podnikatele, ale přitom tam kolikrát nakoupíte i pěkně draze. Například elektronika a mnohé počítače a podobné věci, tam jsou mnohdy dražší než v AlfaComp, což je de facto obyčejná prodejna pro obyčejné lidi… Ale zpět k danému fotoaparátu.

Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou zakoupení nějakého “zařízení”, které dokáže nahrávat (zaznamenávat, atd.) video. Nejdříve jsem uvažoval o koupi videokamery, ale zase tak moc to asi minimálně ze začátku nebudeme používat. Poté mi “padl do oka” mobil Nokia 5630 XpressMusic o kterém jsem psal minule. No a dnes mě z poklidného (skoro) zimního spánku vyrušil tento digitální fotoaparát: Samsung EC S760.

Popravdě za cenu 1664,81 Kč nemohu čekat, že se bude jednat o nějak vyjímečně dobře zpracovaný výrobek, ať už po stránce dílenské, ale i softwaru, snímací ho čipu a kdo ví čeho ještě. Zajímavější jsou ale už parametry. Jedná se o 7 Mpx foťák, což jistě dostačuje, dokáže zaznamenávat video ve formátu 640×480 px a to při 15, ale i (!) 30 fps (snímcích za sekundu). A to s možností nahrávání až do zaplnění karty.

Jak ale říká můj oblíbený Horst z teleshoppingu “to ještě stále není všechno”. Opravdu úplná bomba je u takto levného foťáku možnost aplikovat manuální režim a nastavovat si clonu a čas manuálně. To jsem u takto levného přístroje ještě nezažil. Dalším pro mě plusem je to, že foťáček je na tužkové (AA) baterie, které jsou běžně a normálně k dostání. Po 3-5 letech se tedy nemusíte obávat, že musíte digitál zahodit, protože do něj prostě nedostanete koupit baterie.

Fotoaparát má cca 11 MB vnitřní paměti, ale podporuje SD a MMC paměťové karty, SDHC podporuje až do 4 GB (alespoň toto dle manuálu garantují). Poněkud chudší je pouze 3x zoom, ale u takto levného foťáku si člověk opravdu asi nemůže vymýšlet… No a ISO citlivost je údajně funkční až do ISO 1000.

Kolem a kolem to vypadá na zajímavou koupi. Nutno dodat, že tento Samsung můžete koupit i na internetu za stále zajímavou cenu začínající na 1730 Kč. No nekupte to 😀

Ale já o té koupi vážně uvažuji, protože takový nějaký univerzální jednoduchý a levný foťáček na AA tužkové baterie a s možností natáčet video (to mě popravdě zajímá nejvíce) by se mi hodil.

Pokud hledáte další informace doporučuji si přečíst návod k použití ZDE.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply