Jak vytvořit a vytisknout plakát i doma na tiskárně

Popravdě jsem často záviděl a nebo se mi líbily rozličné plakáty na stěnu. Ale jako od přírody spořivý člověk jsem si žádné nikdy nekoupil. Nyní jsem ale narazil na velmi zajímavý a zároveň jednoduchý program, pomocí kterého je možno si takový plakát vytvořit i vytisknout přímo doma. Na jakékoliv tiskárně.

Ano. Kouzelné řešení má název Easy Poster Printer. Jedná se o jednoúčelový program, který vám s vytvořením a připravením celého plakátu pomůže. Program pracuje jednoduše a mohu již ze začátku říci, že výsledek nemusí vypadat vůbec špatně. Program totiž lze použít i na tiskárnách, které nepodporuje bezokrajový tisk. Prostě bílé proužky odstřihnete a jednotlivé listy přiložíte k sobě a máte vynikající plakát.

Program Easy Poster Printer přitom není žádným řešením pro amatéry. Podporuje vytvoření plakátu až do velikosti 20 x 20 metrů, což je myslím výborný, ne-li fantastický výkon. Program samozřejmě disponuje řadou nastavení. Můžete si sami určit rozměry plakátu v milimetrech, centimetrech a nebo v počtu použitých papírů A4. Orientovat lze obraz na papíry orientované na výšku i na šířku. Program podporuje snížení počtu listů A4 dle velikosti obrázku i zvětšení obrázku (fotografie) dle zvolené velikosti plakátu. Nemusíte se přitom obávat nekvalitního výsledku. Samozřejmě záleží na kvalitě vstupních dat (myslím tím rozměrech obrázku). Čím je vstupní obrázek kvalitnější, má větší rozměry v pixelech nebo je ve vyšší rozlišení v DPI, tím lépe. Easy Poster Printer ale dokáže i sám za pomocí vnitřního přepočetního algoritmu obrázek přepočítat a to na rozlišení 160 až 600 DPI.

Zajímavou volbou je nastavení ořezových linek (Cut Lines), které si můžete nastavit dle vlastní potřeby na desetiny milimetru tlusté. Program také obsahuje již přednasatvené stanrdní formáty dle rozměrů listů papítů tedy od A3 po A0, stejně tak B3 až B0. Ale jak již bylo řečeno, limitní jsou rozměry téměř neuvěřitelné – 20 x 20 metrů.

V programu Easy Poster Printer vytvořený plakát si tedy můžete snadno vytisknout i na své domácí tiskárně. Já si ale připravil i zajímavou alternativu nechat si plakát vytisknout na kvalitní barevné tiskárně v Copy centru nebo třeba u vás v práci. Pro součinnost jsem použil prostě virtuální PDF tiskárnu (já používám PDFCreator). Listy pro vytvoření plakátu, které bych jinak tisk na domácí tiskárně jsem si tak vytiskl na 600 DPI v této virtuální tiskárně do souboru PDF a hodlám si je nechat vytisknout v Copy centru. Jak jednoduché a přitom zábavné.

Genialita programu Easy Poster Printer je v tom, že si můžete vytvořit jakékoliv plakát z jakýchkoliv fotografií či obrázků. Klidně z rodinného alba a navíc si vše můžete i přímo doma vytisknout.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply