WiFi hospot v centru Ostravy zdarma

Již jsem psal o rozdílu v přístupu k internetu zdarma u restaurací KFC a McDonalds v centru Ostravy. Nyní jsem narazil na zajímavý projekt firmy OVANET, která provozuje zcela zdarma přístupový WiFi bod v centru Ostravy.

Ať jste tedy zdejší nebo přespolní, máte možnost se v okolí Masarykova náměstí připojit na tento bezdrátový wifi přístupový bod firmy OVANET. Plný název této služby je: OVANET FreeZone hotspot. Připojení je zdarma a dle údajů zobrazujících se po připojení by mělo fungovat bez problémů 60 minut, tedy 1 hodinu. Co se stane po této době nevím, tak dlouho jsem přes ni přepojen nebyl, ale je zde předpoklad, že bude možno se odhlásit a znovu přihlásit. Bude zde tedy jisté přerušení práce, abyste připojení zdarma například nezneužili na nekalé praktiky.

Jak vše funguje?

Normálně se se svým zařízením připojíte k wifi síti s názvem: OVAnet.FreeZone. Posléze je zapotřebí otevřít internetový prohlížeč a zadat libovolnou internetovou adresu. Místo dané stránky se vám ale zobrazí logo “internet free zone”. Když na něj kliknete tak vás systém připojí na internet. Jak snadné.

Na adrese http://172.16.139.1/ (musíte být připojení přes OVANET) poté máte po přihlášení informace o své přidělené IP adrese a můžete se zde také od sítě odhlásit. Další zajímavé informace naleznete na adrese http://172.16.139.1/status , kde najdete i informace o množství dat, které jste přenesli.

Myslím, že počínání firmy OVAnet je velmi zajímavé a dozajista jí to přinese nějakou tu reklamu a případné náklady na službu se jí tak mnohonásobně vrátí. Nemluvě, že se i zdá, že službu provozuje na zařízení, které primárně*** využívá k provozu svých služeb a tento internet zdarma je pouze dodatečnou službou zdarma.

Doufám, že takovýchto služeb a prozíravých firem bude pouze přibývat a přístup na internet tak nebude problém získat téměř kdekoliv.

Co je na druhou stranu nutno přiznat je fakt, že služba protože je nabízena zdarma nefunguje vždy ideálně a občas má výpadky. I tak ji hodnotím kladně.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply