Zkušenosti s prací s notebookem na pláži

Nechal se jsem trochu i unést a rozhodl jsem se, že vyzkouším jaké to je pracovat se svým notebookem na pláži. Prvotní nadšení z toho, že pracuji s počítačem ovíván mořským vánkem a mám rozhled na blankytně modré moře mě přešel, když na displayi toho příliš moc nebylo vidět. Když to porovnám se svým netbookem AA1 a jeho LED podsvíceným displayem, tak můj HP je na tom podstatně hůře. I když to je jinak výborný stroj hold již je pár let stár. Nicméně práce byla možná a blíže se o ní zde zmíním.

S mým notebookem je tedy samozřejmě nutno pracovat s jasem displaye nastaveným na maximum. To má nejspíše i nějaké to promítnutí do nižší výdrže baterie nicméně práce je možná. Na rozdíl od práce u stolu, kde většinou na počítači pracuji jde samozřejmě o změnu. Ruch a šum moře a lidu kupodivu není nijak příliš rušíci a člověk je schopen se soustředit na své vlastní myšlenky. Naopak oproti práci v nějaké kanceláři atd. má člověk jakoby čistší mysl a hlavu. Produktivita práce ale nemusí být nutně vyšší. To, že jsem za životnost baterie toho o moc více nezvládl, než bych byl schopen “v běžných podmínkách”, ale nutně nevadí. Když vezmu v potaz, že toto byla taková pracovní chvilka v jinak moři odpočívání tak to byl velice efektivně využitý čas.

Práce na pláži – předem upozorním, že ve stínu – mi vždy asociuje film Síť, kde Sandra Bullock pracuje se svým notebookem i na pláži. Samozřejmě já jsem pracoval na pláži která není písničitá – opravdu bych neriskovat vnitknutí písku do počítače, a pracoval jsem ve stínu, jak jsem již zmínil.

Naopak práce pod stromem sebou nese další zajímavý prvek. Mravence. Ti se jali prozkoumávat nejen mě, ale i notebook, takže vznikla i zajímavá situace, kdy pracuji a najednou se mi po monitoru prochází mravenec. Hold příroda. Výdrž mého notebooku i přes nějaký ten rok je stále na obstojných cca 2-2,5 hodinách, takže jsem svůj počítačový čas nemusel omezovat obíháním do pokoje pro nabití baterie. Navíc jako správný IT člověk jsem měl sebou i netbook a tak bych případně mohl pokračovat v práci i poté, pouze na jiném “stroji”.

Práce s notebookem naopak sebou kromě hůře čitelného displaye (čož se dá překonat zvýšením jasu) problém jak se posadit. I když oproti sezení na židli v kanceláři se jedná o značné zpestření, tak po chvíli zaujetí z práce začíná tělo opřené o strom bolet. Je tedy vhodné se vybavit nějakou dobrou židličkou – pracovat s notebookem “v leže” na dece jsem rovnou zavrhl. Nicméně, když jsem si navykl na pracovní tempo a vždy se po chvílích ležení pohyboval a poposedával drobně odlišeně, pracovalo se mi dobře.

Při práci s notebookem na pláži, či u moře prostě doporučuji mít notebook s baterií, která je ještě ve slušném stavu, dále s kvalitním displayem. Já sám vlastním 15,4 notebook, který je pro manipulaci již drobně větší, takže pokud máte notebook menších rozměrů pro práci v terénu je to pouze dobře. Viz mé zkušenosti s prací s 10 palcovým netbookem taktéž u moře.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply