Rozšíření Lightning teď i v Mozille Thunderbird 3

Jsem vášnivým uživatelem e-mailového klienta Mozilla Thunderbird. Nyní s příchodem nové 3 verze jsem byl zklamán, když jsem zjistil, že
u mě oblíbené rozšíření Thunderbirdu s názvem Lightning není s jeho novou 3 verzí kompatibilní. Nyní jsem se dočkal, takže podávám zprávu.

Předně bych zmínil, že nová verze Mozilla Thunderd 3 přináší leckteré změny. Předně po nainstalování (i upgradu) vám vnutí nějaké “virtuální” Chytré složky. Pokud jako já preferujete oddělení jednotlivých e-mailových účtů v samostatných složkách je zapotřebí si toto nastavení přepnout zpět. Pomoci by vám s tím měl průvodce nastavení, který by se měl zobrazit hned po prvním startu programu. Další možnost jak je přepnout je použít tlačítka šipek vlevo/vpavo hned nad složkama.

Další věcí je, že tradiční panel tlačítek jako “odpovědět”, “přeposlat” atd. je v nové verzi také pojat jinak. JIž zmíněný průvodce ale umožňuje nastavit jeho vzhled na “tradiční”.

Z mého subjektivního hlediska se mi zdá, že tato nová verze Mozilla Thunderbird běhá rychleji než předchozí dvojková řada. Nevím zda jde pouze o subjektivní dojem, ale vše se mi takto jeví.

Zpět ale k rozšíření Lightning. Toto rozšíření přidává jinak “pouhému” e-mailovému klientovi funkci kalendáře či více kalendářů s možností organizace času, plánování úkolů a schůzek. Ihned po nainstalování tohoto rozšíření jsem si ho zamilovat, i když jsem jej po pravdě příliš nevyužíval. Pro plánování času používám organizér ve svém mobilním telefonu a při zásadě mít vše na jednom místě jsem to i s instalací Lightning nechal při starém. Na co je naopak toto rozšíření ideální je plánování a organizování pracovních úkolů. Vše si můžete rozvrhnout a naplánovat, zaškrtávat v kalendáři co kdy máte (většinou na počítači) udělat a když to splníte tak si to zaznačíte.

Po instalaci nové verze Thunderbirdu mě zaujala nějaká indexace složek. Jal jsem se promazat starou složku s archívem RSS kanálů a překvapila mě tato nenadálá automatická akce. Nevím zda vše nezpomaluje fakt, že v Thunderbirdu mám několik tisíc e-mailů, takže to co někomu s pár e-maily trvá chvíli u mne může zabrat nějakou tu minutku. Ono ostatně pokud jste někdy zálohovali profil z Mozilla Thunderbird např. dle mého návodu, tak moje pošta má zkomprimovaná něco přes 1,2 GB. Pro ty, kterým toto číslo mnoho neříká, tak je to docela hodně. To pouze pro představu :-). I když nyní vzpomínám na jednoho tak trochu známého, který měl e-mailových zpráv a archív pošty tak rozsáhlý, že mu zabíral cca 30-35 GB dat, což mu považuji za značnou kládu. On si to pochvaloval, že když se podívá vše v poště dohledá, ale nevím nevím…

Konečný verdikt tedy je, že pro mě velmi příjemné kalendářové a plánovací rozšíření Lightning s novou verzí již funguje i v nové verzi Mozilla Thunderbird 3.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply