S netbookem v posteli

Přibližně před rokem, někdy v únoru jsem si koupil netbook Acer Aspire One. Byl jsem tehdy nemocný, a řekl jsem si, že jedním z využití tohoto netbooku bude i použití při nemoci v posteli.

Když jsem už tehdy byl u tohoto nakupováni měl jsem koupený i takový stoleček na práci s běžným notebookem v posteli. Nicméně i když to je skvělý pomocník (tento stoleček) musíte při práci s ním téměř sedět a nohy mít narovnané pod ním. Nezdá se to ale při delší práci to začíná být poněkud nepohodlné.

I to byl jeden z impulzů proč jsem si koupil i netbook. Dnes, když jsem opět nemocen a právě píšu tento příspěvek na svém netbooku v posteli, musím (s potěšením) svému výběru dát za pravdu. Můj AAO má sice menší 8,9 palcový display, ale díky tomu je i celý netbook kapánek menší než mnohé dnešní modely. Je lehký, takže vás nijak netíží ani nepřekáží.

Co je naopak myslím velmi důležité a mohlo by být i lepší je maximální úhel na který je možno netbook “otevřít”. Já osobně při práci v posteli mám nohy pokrčené v kolenou a netbook mám opřený o nohy. Pokud jsem při tom vzpřímený a nebo mají nohy příliš velký úhel byl by problém pokud by netbook nešel zcela “otevřít”. Můj Acer Aspire One naštěstí jde otevřít poměrně dost, i když musím po pravdě přiznat, že můj notebook HP jde otevřít zcela do úhlu 180 stupňů. Kdežto netbook lze otevřít tak maximálně do úhlu 125 stupňů. Z mého pohledu občasného “postelového” uživatele netbooku by jeden z parametrů při výběru netbooku byl i maximální možný úhel otevření víka s displayem od klávenice.

Při nemoci jsem se z netbooku snažil sledovat i rozličná videa na internetu. Pro malý display je možno mít počítač blízko a obraz tak není malý. V tom problém není. Problém jsem shledal s tím, že občas na některých webových stránkách byla videa ve formátu flash trhaná. Paradoxem je přitom to, že to nebyla ta nejkvalitnější videa. Z mého pohledu asi některé online flash video přehrávače nejsou tak dobře (rozumnějte efektivně) naprogramovány a hold výkon procesoru nebo grafické karty mého netbooku nedostačuje.

Celkově musím použití svého netbooku Acer Aspire One při práci v posteli zhodnotit jako velmi zdařilé. Používám netbook zejména pro psaní v textovém editoru, kdy mám text zvětšený na 18 bodů a v tomto nastavení jej považuji za výborný počítačový textový zápisník. Netbook samozřejmě i přes fakt, že běží na operačním systému Linux poskytuje možnost surfovat na internetu či používat například kancelářský balík OpenOffice. Ale toto je pro menší display již poněkud méně pohodlné.

Pokud ale například jako já máte čas od času potřebu psát texty v textovém editoru a to například při dlení v posteli, netbook je myslím výbornou volbou.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply