Koupě DVD-R médií Verbatim, rozdíly mezi obchody

Po nějakých svých zkušeností příliš nevěřím DVD vypalovacím mechanikám v noteboocích a dále také levnějším DVD médiím. Moje osobní preference je v oblasti DVD-R disků zaměřena na značku Verbatim. Mám sice zkušenosti, že i jejich média se po mi po čase nepodařilo přečíst, ale při jejich vypalování jsem nenašel problém na žádné mechanice. Tedy kromě jedné mechaniky u notebooku, která ale měla nejspíše technický problém a chybně vypalovala.

Nedávno mi došla skromná zásoba 25 ks DVD-R médií Verbatim, proto jsem se rozhodl, že si koupím nové. Než bych ale je koupil hned v prvním obchodě rozhodl jsem se, že si koupi rozvážím a pouze “ze sportovních důvodů” si zjistím, kde jsou DVD-R média Verbatim nejlevnější.

Závěr první – Makro je drahé

Protože si myslím, že nákup pouze DVD médií se nevyplatí při posílání z internetu zaměřil jsem se tedy pouze na obchody, které mám v rámci města. V mém případě se tedy jedná o obchody: AlfaComp, SoftCom a přidal jsem Makro. Makro nemá ceny online na internetu, takže jsem si nejdříve zjistil ceny v Alfě a SoftComu a porovnal je “na živo” v Makru. Konstatovat musím, že v době získávání dat pro tento článek (23. srpen 2009) si AlfaComp a SoftCom různě konkurují, ale Makro je bezpečně nejdražší. A dle mých zkušeností obecně elektronika a počítače pokud nejsou v Makru ve velké slevě (a mnohdy ani ve slevě ne), se tam nevyplácí kupovat, protože jsou dražší.

Zpět ale k porovnání cen. V AlfaComp můžete koupit následující balení DVD-R Verbatim:
25 ks    164 Kč/balení    6,56 kč/kus
50 ks    326 Kč/balení    6,52 kč/kus

SoftCom:
25 ks     159,50 Kč/balení    6,36 Kč/kus
50 ks    333,20 Kč/balení    6,66 Kč/kus
100 ks    648,60 Kč/balení    6,48 Kč/kus

Jak můžete vidět v AlfaComp se vyplatí koupit větší balení, pří více kusech je kus levnější. U Softcomu je tomu stejně, ale pouze u 50 a 100 kusů. Kdy při 50 ks je levnější AlfaComp, ale u 100 je už levnější SoftCom.

Co je ale na cenách v SoftComu nejzajímavější je to, že nejlevněji vychází balení o 25 Kusech, a je bezkonkurenčně nejlevnější i v porovnání s konkurencí.

Prozatím tedy koupím více balení po 25 kusech jednoduše protože se vyplatí. Výhodou je, že nemusím kupovat více kusů, protože obecně je snad možno počítat s tím, že cena DVD médií půjde pomalu dolů.

Celkové vyznění je, že v Makru se tato média nevyplácí kupovat, protože AlfaComp a Softcom si navzájem cenově konkurují, ale v případě Makra jsou ceny nekonkurenčně vyšší oproti oběma předchozími obchody.

Ceny se samozřejmě mohou různě dále pohybovat a obchod, který zde nyní popisuji jako nejlevnější již příští měsíc být nejlevnější být nemusí. Je myslím ale zajímavé sledovat to, že “obyčejné” obchody jsou mnohdy levnější než “velkoobchod” Makro.


Líbí se Vám můj článek? Dejte mi Like, děkuji:

Leave a Reply